Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy z lotami do stolicy pojawią się znowu perturbację?

Czy z lotami do stolicy pojawią się znowu perturbację?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 sierpień 2022 12:35
Czy z lotami do stolicy pojawią się znowu perturbację? Fot: PLB

Formalnie samorządy nie mogą dotować linii lotniczych, ale wszyscy wiedzą, że usługi marketingowe i reklamowe jakie na rzecz portów lotniczych wykonują linie lotnicze, są wkalkulowane w rentowność obsługiwania danej trasy. Do rozbieżności cenowych doszło między PLL LOT i Województwem Kujawsko-Pomorskim.

Województwo ogłosiło przetarg na świadczenie usług reklamowych na pokładach samolotów latających do Bydgoszczy – mowa np. o emitowaniu spotów na telebimach, banerze na stronie internetowej linii lotniczej, czy publikacjach w gazetce pokładowej – na ten cel chciano przeznaczyć 2,2 mln zł. Jedyną ofertę w przetargu złożyło PLL LOT latające na trasie Bydgoszcz – Warszawa, oferujące obecnie też dwa tygodniowe sezonowe loty z Bydgoszczy do Krakowa. PLL LOT złożył ofertę na blisko 3,2 mln zł. W efekcie tego postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Zamówienie dotyczyć miało działań promocyjnych przeprowadzonych do końca bieżącego roku.

 

Wynika z tego, że usługi reklamowe na pokładzie samolotów PLL LOT nie będą wykonywane. Nie wiemy natomiast jak wpłynie to na współpracę tych linii lotniczych z bydgoskim lotniskiem.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu