Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMietek Szcześniak wystąpi z Balkonu Święcickiego

Mietek Szcześniak wystąpi z Balkonu Święcickiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 19 sierpień 2022 07:17

Artysty Mietka Szcześniaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a na pewno starszym pokoleniom, bowiem jest to jeden z najbardziej kultowych polskich muzyków. W niedzielę będzie można go posłuchać na Placu Wolności z Balkonu Święcickiego (od nazwiska projektanta kamienicy). Na koncert zaprasza senator Andrzej Kobiak i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.

Balkon przylega bezpośrednio do biura senatorskiego, dlatego od wielu lat senator organizuje z niej koncerty. Chętnych do posłuchania oraz dobrej zabawy nie brakuje, w szczególności widoczni są przedstawiciele starszych pokoleń, którzy wychowywali się na muzyce artystów zapraszanych przez Kobiaka. Przed rokiem był to chociażby słynny tenor Jacek Wójcicki.

 

Niedzielny koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

 

Archiwalna relacja z koncertu z Balkonu Święcickiego:

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu