Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDługi weekend z darmową komunikacją retro

Długi weekend z darmową komunikacją retro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 sierpień 2022 11:20
Długi weekend z darmową komunikacją retro Fot: Bogusław Białas

Od soboty do poniedziałku (13-15) sierpnia na bydgoskich ulicach pojawiła się linia autobusowa 52BBO (funkcjonująca według przebiegu linii nr 52), obsługiwana jest jednak zabytkowym taborem autobusowym – Ikarusami i starym Mercedesem 0305. Podróż na tej linii jest bezpłatna. Zadanie sfinansowanego z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Linia nr 52 łączy Błonie z Osiedlem Leśnym, a dalej z Myślęcinkiem. Dziennie zabytkowe autobusy wykonują około 20 kursów, którymi przejazd jest bezpłatny.

 

Autobus Mercedes-Benz 0305 produkowany był do 1987 roku, w Bydgoszczy jeździły niemalże do końcówki lat 90. Ikarus 280 to już nowsza konstrukcja, bowiem ostatnie autobusy w Budapeszcie zbudowano w 2002 roku. Do Bydgoszczy pierwsze Ikarusy 280 trafiły w 1981 roku, w 1989 roku 20 sztuk sprowadził Romet. Przez bydgoską flotę przewinęło się około 200 Ikarusów, ostatnie autobusy pojawiały się na bydgoskich drogach jeszcze w 2008 roku.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu