Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOgromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków

Ogromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 sierpień 2022 11:51
Ogromna tragedia. Cztery osoby zginęły na krajowej 10-tce, w tym dwójka nastolatków Fot: KWP Bydgoszcz

Droga krajowa nr 10 nazywana jest drogą śmierci – w piątek 12 sierpnia lista zabitych rozszerzyła się o kolejne trzy osoby, sytuacja jest tym bardziej tragiczna, że dwójka zabitych nie była nawet pełnoletnia. Policjanci zatrzymali 52-latka, który najprawdopodobniej doprowadził do tej tragedii, śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.

 

Ofiary podróżowały przed godziną 17 samochodem marki Skoda, w okolicy Emilianowa, nagle czołowo uderzył w nich tir – 47-letni kierowca skody zginął na miejscu, jadący z nim 14-latek i 17-latka również. Jadąca z nimi 44-latka w stanie krytycznym została zabrana do szpitala, niestety po kilku godzinach zmarła w szpitalu. Jak ustalili policjanci wcześniej doszło do innego zdarzenia, 52-latek jadący toyotą z niewyjaśnionych przyczyn i uderzył w tira oraz volkswagena, w następstwie tego tira uderzył w skodę.

 

Policja na potrzeby oględzin miejsca tragedii chwilowo wstrzymała ruch na drodze krajowej nr 10, wyznaczając objazdy.

 

 

Fot: KWP Bydgoszcz

 

52-latek kierujący toyotą został zatrzymany przez policję, zabrano mu również prawo jazdy. Nie wiadomo czy był pod wpływem substancji odurzających, odpowiedź na to pytanie da badanie próbki krwi które pobrano. Śledztwo prowadzone będzie p

 

Wczorajsza informacja jest szczególnie tragiczna, za sprawą dużej ilości ofiar, ale do wypadków śmiertelnych dochodzi na tej drodze bardzo często jak porównamy z innymi drogami. Zwiększyć bezpieczeństwo ma budowa drogi ekspresowej S-10, według ostatnich harmonogramów gotowa ma być ona w sierpniu 2026 roku.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu