Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy ustrzelony przez miejską fotopułapkę

Pierwszy ustrzelony przez miejską fotopułapkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 lipiec 2022 07:01

Od kilku tygodni wykorzystuje około 50 fotopułapek, które mają na celu identyfikację osób, które zaśmiecają tereny zielone. W maju zastępca prezydenta Michał Sztybel, informując o planie instalacji fotopułapek, zapowiedział start programu ,,zero tolerancji dla śmiecenia”. Kilka dni temu udało się w ten sposób ustrzelić pierwszego śmiecącego.

Lokalizacja fotopułapek nie jest znana, są one dodatkowo rotacyjnie przenoszone. Głównie chodzi o to, aby była świadomość, że wyrzucając odpady w miejscu, które może wydawać się, iż nikt tego nie zauważy, zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem, że ustrzelonym można zostać przez fotopułapkę. Straż Miejska ujawnia, że kilka dni temu pozwoliło to przyłapać na gorącym uczynku mężczyznę, który wyrzucił zużyte opony na terenie leśnym. Zdjęcie pozwoliło zidentyfikować sprawcę, którego ukarano najwyższym możliwym mandatem w kwocie 500 zł. Straż Miejska jednocześnie zaznacza, że gdyby ta osoba chciała legalnie pozbyć się tych opon, to przy ich wymianie zapłaciłaby zaledwie 5 zł.

 

W czerwcu Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji przepisów, który jeżeli zostanie przyjęty przez parlament podniesie maksymalny mandat z 500 zł do 5 tys. zł.

Straż Miejska otrzymuje rocznie około tysiąca zgłoszeń o dzikich wysypiskach, ich usuwanie, jeżeli nie uda się ustalić sprawcy, zleca się specjalistycznym firmom, a to generuje koszty, stąd też podejmowane działania w celu z jednej strony zwiększania liczby ujawnianych sprawców, ale też poprzez groźby wysokich kar profilaktycznego zniechęcania do śmiecenia.

 

Zanim ratusz uruchomił około 52 fotopułapki, pilotażowo testowano pojedyncze przypadki. Wówczas udało się przyłapać dwie osoby zaśmiecające na gorącym uczynku.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu