Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy pracodawcy wciąż potrzebują pracowników

Bydgoscy pracodawcy wciąż potrzebują pracowników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 23 lipiec 2022 06:50
Bydgoscy pracodawcy wciąż potrzebują pracowników Fot: Bartosz Bieliński

Po tym, gdy w maju zarejestrowano marginalny spadek liczby zarejestrowanych w Bydgoszczy bezrobotnych, pojawić mogło się przypuszczenie, że bydgoski rynek pracy jest bliski marginesu liczby osób bezrobotnych. Jak pokazał jednak czerwiec jest jeszcze potencjał, stąd też ten miesiąc zakończył się historycznie najniższym poziomem bezrobocia na poziomie 2,1%. Bardziej z niepokojem powinniśmy patrzeć już na ryzyko pojawienia się recesji.

 

Przez okres czerwca liczba bezrobotnych w Bydgoszczy spadła o 130 osób. Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 4,9%, w województwie kujawsko-pomorskim 6,9% (trzecia najwyższa w kraju), w Bydgoszczy jak już wspomniano 2,1%.

 

Coraz częściej mówi się natomiast o ryzyku wystąpienia recesji gospodarczej, która może przynieść falę bankructw firm oraz znaczny wzrost bezrobocia. Wśród przedsiębiorców mówi się, że szczególnie trudna może być jesień. Przed nami wiele niewiadomych, na pewno jednak trzykrotnie niższa stopa bezrobocia w Bydgoszczy niż w skali kraju pokazuje, że bydgoski rynek pracy jest znacznie bardziej uodporniony na skutki zjawisk światowych czy wewnątrz krajowej gospodarki.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu