Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie pogotowie z mniejszą liczbą etatów

Bydgoskie pogotowie z mniejszą liczbą etatów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 lipiec 2022 07:07
Bydgoskie pogotowie z mniejszą liczbą etatów Archiwum

Na koniec 2021 roku w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy funkcjonowało 98,21 etatów na umowę o pracę oraz 151,14 etatów na kontraktach, co w sumie dawało 243,35 etaty. Równo rok wcześniej było to 121,17 etatów na umowę o pracę i 143,12 na kontrakcie, czyli o prawie 21 etatów mniej. Takie dane wynikają ze sprawozdania finansowego stacji za 2021 rok, które ostatnio zostało ujawnione.

 

Ostatnie dwa lata to szczególnie ciężka praca zawodów medycznych spowodowana COVID-19, na dodatek nie brakowało też aktów agresji ze strony osób, które wieżą w teorie spiskowe. Od wielu lat pracownicy pogotowia domagają się też wyższych płac, wskazując na to, że wynagrodzenia nie odpowiadają realnemu zaangażowaniu, często są to powiem wynagrodzenia bliskie najniższym.

 

W ostatnim czasie bydgoskie pogotowie prowadzi nabory,  głównie do obsad karetek, więc istnieje szansa, że rok 2022 zakończy się większą liczbą etatów.

 

Rok 2021 bydgoskie pogotowie zakończyło kwotą 61,7 tys. zł zysku netto (w 2020 roku był on wyższy na poziomie 344,2 tys. zł), co jednak istotne kwota podatku dochodowego jaki musiało zapłacić bydgoskie pogotowie była wyższa od zysku i wyniosła 70 tys. zł (podany wyżej zysk obejmuje już potrącenie kwoty podatku – czyli nazywany jest to zysk netto).

 

Za gorsze lata wcześniejsze bydgoskie pogotowie ma 1,2 mln zł długu.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu