Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie pogotowie z mniejszą liczbą etatów

Bydgoskie pogotowie z mniejszą liczbą etatów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 lipiec 2022 07:07
Bydgoskie pogotowie z mniejszą liczbą etatów Archiwum

Na koniec 2021 roku w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy funkcjonowało 98,21 etatów na umowę o pracę oraz 151,14 etatów na kontraktach, co w sumie dawało 243,35 etaty. Równo rok wcześniej było to 121,17 etatów na umowę o pracę i 143,12 na kontrakcie, czyli o prawie 21 etatów mniej. Takie dane wynikają ze sprawozdania finansowego stacji za 2021 rok, które ostatnio zostało ujawnione.

 

Ostatnie dwa lata to szczególnie ciężka praca zawodów medycznych spowodowana COVID-19, na dodatek nie brakowało też aktów agresji ze strony osób, które wieżą w teorie spiskowe. Od wielu lat pracownicy pogotowia domagają się też wyższych płac, wskazując na to, że wynagrodzenia nie odpowiadają realnemu zaangażowaniu, często są to powiem wynagrodzenia bliskie najniższym.

 

W ostatnim czasie bydgoskie pogotowie prowadzi nabory,  głównie do obsad karetek, więc istnieje szansa, że rok 2022 zakończy się większą liczbą etatów.

 

Rok 2021 bydgoskie pogotowie zakończyło kwotą 61,7 tys. zł zysku netto (w 2020 roku był on wyższy na poziomie 344,2 tys. zł), co jednak istotne kwota podatku dochodowego jaki musiało zapłacić bydgoskie pogotowie była wyższa od zysku i wyniosła 70 tys. zł (podany wyżej zysk obejmuje już potrącenie kwoty podatku – czyli nazywany jest to zysk netto).

 

Za gorsze lata wcześniejsze bydgoskie pogotowie ma 1,2 mln zł długu.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Z raportu wynika, że wzrasta w internecie antyukraińska aktywność. Głównym jej źródłem są politycy Konfederacji

  Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.

Wiadomości z regionu