Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni

200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 12:27
200 osób na ukraińskim zwiedzaniu Bydgoszczy. Wszyscy byli zaskoczeni Fot: Weckwerth – turystyka Bez Filtrów

W niedzielę za pomocą mediów społecznościowych Inna Yaremchuk, od wielu lat mieszkająca w Bydgoszczy Ukrainka, zaprosiła na dwugodzinny spacer jako przewodniczka turystyczna, ale w języku ukraińskim, co dedykowane było społeczności ukraińskiej. Wszystkich zaskoczyła frekwencja.

Spodziewano się może kilkunastu osób, być może trochę więcej, a tu nagle przybyło około 200 osób, co pokazuje jak duże zapotrzebowanie jest na oprowadzanie przewodnicze w języku ukraińskim. Yaremchuk działając w ramach projektu Weckwerth – turystyka Bez Filtrów w tym zakresie jest w pewnym sensie bydgoską pionierką. Bydgoska oferta turystyczna do tej pory nie specjalizowała się pod ukraińskiego odbiorcę – Jestem pod wrażeniem, mam dużo emocji – komentowała w mediach społecznościowych niedzielne zwiedzanie Inna Yaremchuk – To mój rekord, jestem mega zadowolona.

W planach są kolejne wycieczki po ukraińsku.

 

Inna Yaremchuk jest także współautorką naszego 4-odcinkowego cyklu ,,Poznaj Bydgoszcz”, także w języku ukraińskim. Nasz cykl także powstał z myślą o ukraińskim odbiorcy. Więcej o naszym cyklu można poczytać, a przede wszystkim obejrzeć - Ukraiński przewodnik po dziejach Kanału Bydgoskiego, na zakończenie naszego cyklu

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu