Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemondis za przykre zapachy może wkrótce zacząć płacić kary

Remondis za przykre zapachy może wkrótce zacząć płacić kary

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 lipiec 2022 00:52
Wizualizacja hermetyzacji Wizualizacja hermetyzacji Remondis

Przed tygodniem informowaliśmy, że firma Remondis planuje do końca lipca złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę instalacji hermetyzującej, która ma rozwiązać problem przykrych zapachów na które skarżą się mieszkańcy. Inwestycja ma szansę rozpocząć się jeszcze w tym roku, od drugiej połowy sierpnia firma może mieć już jednak poważne problemy z tego powodu.

 

Remondis może składować odpady w Bydgoszczy za sprawą pozwolenia zintegrowanego, które w kwietniu 2017 roku wydał marszałek województwa. Marszałek Piotr Całbecki w korespondencji z posłem Janem Szopiński informuje, że to pozwolenie zobowiązuje Remondis do dostosowania swojej instalacji do wymogów unijnej dyrektywy BAT o ograniczaniu oddziaływania instalacji przemysłowych na środowisko do dnia 17 sierpnia. Pozostał na to zatem niecały miesiąc, a pewne jest, że w tym czasie instalacja hermetyzująca nie powstanie.

 

Oznacza to, że w drugiej połowie Remondis w lepszym przypadku musi się obawiać dotkliwych kar, a w gorszym nawet cofnięcia lub ograniczenia zakresu pozwolenia na prowadzenie gospodarki odpadami nieopodal ulicy Inwalidów w Bydgoszczy. O takim zagrożeniu dla Remondisu, wprost informuje w piśmie z kwietnia, marszałek Całbecki.

 

Firma opóźnienia w budowanie instalacji hermetyzującej, która jest przedmiotem debaty publicznej od wielu lat, tłumaczy pandemią COVID-19.

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu