Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro rusza remont Szubińskiej w Białych Błotach. Najbliższe tygodnie mogą powodować uciążliwość

Jutro rusza remont Szubińskiej w Białych Błotach. Najbliższe tygodnie mogą powodować uciążliwość

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 lipiec 2022 00:56
Jutro rusza remont Szubińskiej w Białych Błotach. Najbliższe tygodnie mogą powodować uciążliwość Fot: ZDW

Droga wojewódzka biegnąca przez Białe Błota, łącząca węzeł dróg ekspresowych S-5/S-10 z Bydgoszczą, to jedna z bardziej ruchliwych dróg w regionie. Od jutra (18 lipca) firma Strabag rozpocznie wymianę nawierzchni, co może spowodować utrudnienia w ruchu. Remont obejmie odcinek od ronda turbinowego (zjazd na Miedzyń) do ulicy Białej.

Prace remontowe będą kosztowały 3,1 mln zł i przede wszystkim doprowadzić do wymiany nawierzchni. Odnowione i umocnione zostaną pobocza. Inwestycja nie planuje jednak już modernizacji Szubińskiej np. o kolejne pasy ruchu. Zarząd Dróg Wojewódzkich przestrzega, że musimy się liczyć z ruchem wahadłowym, co nieco wydłuży podróż na tym odcinku. Prace mają się zakończyć we wrześniu.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu