Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMaturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Maturzyści z Irlandii zwiedzali bydgoskie placówki medyczne. Czy zdecydują się studiować w Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 18 lipiec 2022 07:01

2 lipca do Bydgoszczy przyleciała grupa maturzystów z Irlandii, w naszym mieście spędzili tydzień, części z nich towarzyszyły rodziny, które potraktowały to jako możliwość zwiedzenia Bydgoszczy. Maturzystów zaproszono jednak przede wszystkim po to, aby zaprezentować im ofertę kształcenia na kierunkach lekarskich Collegium Medicum.

Medical Poland MiniMed to inicjatywa Adama Krawczyka, który we współpracy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną ByLOT. Obok Collegium Medicum w inicjatywę włączył się prywatny szpital Eskulap z Osielska, co pozwoliło gościom z Irlandii obejrzeć zabieg ablacji wewnątrzżylnej EVLA wykonany przez dr Michała Molskiego. Program Minimed Programme to kurs i wykłady, w które włączono również bydgoski szpital Jurasza.

 

- Dzięki coraz lepszej oficjalnej promocji miasta, wymiernej współpracy z BYLOT-em a także poprawie jakości życia widocznej od kilku lat gołym okiem jest nam na pewno łatwiej osiągać takie wyniki” przyznaje Krawczyk, dodając -Obcokrajowcy planujący studia w Polsce wybierają nie tylko największe ośrodki uniwersyteckie. Ważnym aspektem jest również wsparcie, opieka jaką oferuje agencja rekrutacyjna, która się nimi zajmuje również przez cały okres studiowania – wyjaśnia Adam Krawczyk.

 

Do projektu zaproszono irlandzkich uczniów, którzy rozważają podjęcia studiów medycznych. Nie jest tajemnicą, że w ten sposób chciano ich zachęcić do wyboru płatnych kierunków jakie oferuje bydgoskie Collegium Medicum.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu