Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMamy nowy parking w centrum, ale bez rewelacji

Mamy nowy parking w centrum, ale bez rewelacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 lipiec 2022 19:40

Po blisko dwóch latach ponownie możemy parkować przy budynkach Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej. W czwartek 14 lipca do użytku oddano część wybudowanego w tym miejscu parkingu piętrowego – dokładniej jest to 270 miejsc, na pięciu kondygnacjach; 6-tą kondygnację stanowi dach z miejscami parkingowymi. Do innowacyjnych rozwiązań jest wciąż daleko.

 

Wjeżdżając na parking nie powita nas szlaban co jest dzisiaj standardem na parkingach komercyjnych. Po zajęciu miejsca parkingowego, musimy udać się do parkometru jak ma to miejsce w całej Strefie Płatnego Parkowania i pobrać bilet. Za brak ważnego biletu może ukarać nas inkasent opłatą dodatkową – 120 zł w przypadku płatności w dniu jej nałożenia lub 200 zł gdy zapłacimy później.

 

Dzisiaj standardem na parkingach wielopoziomowych są szlabany, które pozwalają pobrać bilety na wjeździe, te nowocześniejsze zczytują automatycznie naszą tablicę rejestracyjną, stąd też jeżeli mieścimy się w darmowym parkowaniu, to nawet nie musimy zawracać sobie głowy bilecikami - w przeciwnym wypadku opłata za parkowanie jest pobierana przy wyjeździe, abyśmy nie musieli się martwić przedłużającym się naszym pobytem. Na nowym bydgoskim parkingu musimy już na wstępie przy parkomacie przewidzieć jak długo będziemy parkowali, gdy załatwiane przez nas sprawy się wydłużą, naszym problemem jest konieczność przyjścia i dokupienia biletu, bo inaczej zapłacić możemy przynajmniej 120 zł opłaty dodatkowej. Na parkingach komercyjnych stosuje się szlabany też z tego powodu, że egzekwowanie opłat za parkowanie jest znacznie tańsze niż w oparciu o inkasentów.

 

Na dzisiaj parkując musimy mieć też odliczone drobne, bowiem parkomaty nie obsługują jeszcze płatności kartami zbliżeniowymi.

 

 

 

 

 

Płatne nie cały czas

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta, na oddanej w czwartek części parkingu obowiązuje taryfa dla podstrefy C. Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3,80 zł, druga już 4,50 zł, natomiast trzecia 5,40 zł, dopiero od czwartej wracamy do 3,80 zł za godzinę, czyli trzy godziny parkowania to wydatek 13,70 zł. Za parkowanie musimy płacić jednak tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00. Przyjeżdżając po godzinie 17 lub w weekendy nie musimy kupować biletu.

 

Taryfa przewiduje też 30 minutowe bezpłatne parkowanie (raz dziennie) dla petentów Urzędu Miasta, musimy jednak wówczas w parkomacie pobrać bezpłatny bilet podając numer rejestracyjny pojazdu. Nie musimy mieć żadnych zaświadczeń z urzędu, że w nim byliśmy, ważne jest jednak pilnowanie czasu, bo po przekroczeniu 30 minut formalnie nie mamy biletu i grozi nam opłata dodatkowa.

 

Po wakacjach uruchomiona będzie druga część parkingu wielopoziomowego w ramach systemu Park&Ride. W tej części przewidziano kolejne 300 miejsc.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu