Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczyna się przebudowa szkoły NATO-wskiej

Rozpoczyna się przebudowa szkoły NATO-wskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 12 lipiec 2022 06:48
Rozpoczyna się przebudowa szkoły NATO-wskiej Fot: UKW

International School of Bydgoszcz to najważniejsza szkoła anglojęzyczna w Bydgoszczy. Nazywana jest potocznie szkołą NATO, bowiem uczęszczają do niej dzieci oficerów służących w bydgoskim Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (placówka nie ogranicza się jedynie do kształcenia dzieci żołnierzy). Jej funkcjonowanie to wręcz warunek konieczny dla utrzymania instytucji NATO w Bydgoszczy. Obecna siedziba szkoły przy ulicy Bośniackiej przejdzie gruntowna przebudową wraz z termomodernizacją.

Za prowadzenie tej placówki odpowiada Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, z uwagi na znaczenie tej placówki środki finansowe na modernizację przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej. W przetargu wybrano ofertę firmy Wezabud ze Żnina, która zaoferowała nieco ponad 31,5 mln zł.

 

Zawarta z tą firmą umowa zakłada przeprowadzenie prac w ciągu 550 dni. Budynek zostanie kompleksowo zmodernizowany, powstanie nowa sala gimnastyczna, winda na zewnątrz budynku, a teren wokół szkoły zagospodarowany, z utworzeniem placu zabaw i miejsc parkingowych włącznie.

 

International School of Bydgoszcz powołano do życia w 2009 roku. Początkowo jej siedziba mieściła się na Błoniu, ale z uwagi na niezbyt funkcjonalny budynek, wysiłkiem wielu instytucji została przeniesiona na Bośniacką.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu