Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiele zniszczonych drzew i zapadnięte torowisko – skutek ostatnich nawałnic

Wiele zniszczonych drzew i zapadnięte torowisko – skutek ostatnich nawałnic

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 04 lipiec 2022 14:51
Wiele zniszczonych drzew i zapadnięte torowisko – skutek ostatnich nawałnic Fot: Bogusław Białas

W piątkowy wieczór przez Polskę przeszły nawałnice, które nie były co prawda medialnie aż tak spektakularne, to jednak w Bydgoszczy możemy mówić o niemałych stratach. Przy Rondzie Toruńskim podmyty został podkład torów tramwajowych, w wielu miejscach zniszczone są też drzewa. Łamiące się drzewa uszkodziły też nagrobki na cmentarzach.

Ciężko dzisiaj kwestionować, że mamy do czynienia z coraz większą liczbą anomalii pogodowych, których skutki są coraz bardziej dotkliwe. Jeszcze kilka lat temu krótkie burze nie niosły bowiem za sobą tak dużych zniszczeń.

 

Przy Rondzie Toruńskim, w kierunku Babiej Wsi podmyty został podkład torów, które będą wymagały teraz poważnych napraw. Drogowcy aż tak się nie muszą jednak śpieszyć z naprawą bowiem tramwaje tam nie jeżdżą.

 

Połamane drzewa można było zobaczyć dzień po tej nawałnicy w wielu częściach miasta. Przy Urzędzie Wojewódzkim ułamało się dość grube drzewo. Zniszczenia widoczne są też na bulwarach przy Operze Nova.

 

 

 

 

Zdjęcia Bogusława Białasa

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu