Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUlica Malczewskiego wciąż bez przejścia. Psuje to efekt bydgoskiego centrum

Ulica Malczewskiego wciąż bez przejścia. Psuje to efekt bydgoskiego centrum

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 lipiec 2022 00:22

Ulica ks. Malczewskiego nie należy może najdłuższych, ale bezpośrednio połączona jest ze Starym Rynkiem, przebiega obok rezydencji bydgoskiego biskupa i Domu Polskiego. Widząc ją ze strony Starego Rynku zauważamy znaki wskazujące na to, że nie ma nią przejścia, ani przejazdu.

7 października ubiegłego roku zawaliła się ściana kamienicy budynku zlokalizowanego przy ulicy Malczewskiego. Powiatowy Inspektor Budowlany uznał, że budynek grozi zawaleniem, dlatego ulica Malczewskiego musiała zostać zamknięta.

 

To był jednak październik ubiegłego roku, obecnie mamy lipiec, minęło prawie 9 miesięcy, a w sumie nic się nie zmieniło, ulica nadal zamknięta, wciąż możemy zobaczyć także dziurę w ścianie.

 

Prezes ADM Cezary Domachowski pytany przez nas o przyszłość przyznaje z ubolewanie, że nie ma chętnych firm, które podjęłyby się remontu budynku. Z tego też powodu na dzisiaj ciężko jest powiedzieć jak długo ulica Malczewskiego będzie zamknięta.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

  • Na S5 jeszcze nie można symbolicznie przeciąć wstęgi

    Maj dobiega końca, a wciąż nie możemy napisać, że budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinka zakończyła się, choć w przypadku 6 na 7 odcinków dokonano już odbiorów, a co do zasady droga sprawa wrażenie właściwie gotowej. Problematycznym odcinkiem jest Dworzyskowo – Aleksandrowo/Bydgoszcz Północ.

Wiadomości z regionu