Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTak wygląda lewicowa wrażliwość – asystenci posła Gawkowskiego proponują zwolnić 140 osób

Tak wygląda lewicowa wrażliwość – asystenci posła Gawkowskiego proponują zwolnić 140 osób

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 03 lipiec 2022 16:58

Bunt w MZK wywołuje w części środowisk dość duże emocje, jedni sympatyzujący z protestującymi atakują prezydenta Bydgoszczy, są jednak tacy, którzy winnych znaleźli wśród innych pracowników MZK niż kierowcy i motorniczowie. Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego, które jako organizacja doradzająca strajkującym, wystąpiła na ich konferencji prasowej, postulują zwolnić 140 pracowników administracyjnych.

Zwolnienie wspomnianych 140 pracowników miałoby przynieść MZK oszczędności, które pozwolą dać kierowcom i motorniczym po 1 tys. zł podwyżki, o co ci postulują. Jak informuje stowarzyszenie, wspomniani pracownicy administracyjni - zresztą i tak tylko oglądają sobie paznokcie, piją kawę albo opowiadają co robiły dzieci w szkole.

 

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że jedną z bolączek MZK jest przerost administracji, ale postulat zwolnienia ponad 80% tej grupy, aby zadowolić uczestników nielegalnego strajku rzuca się w oczy jako ciekawy przykład wrażliwości lewicowej.

 

Działacze tego radykalnego stowarzyszenia jak wynika ze strony Sejmu RP związani są z posłem Krzysztofem Gawkowskim – prezesem jest Rafał Wąsowicz, który jak nas poinformował z Nowej Lewicy odszedł bo nie podobała mu się m.in. podstawa popierająca przebieg drogi S-10 w krytykowany przez ekologów przebiegu (alternatywą było opóźnienie inwestycji o kolejne lata), ale formalnie wciąż ma status asystenta społecznego parlamentarzysty. Innym działającym w stowarzyszeniu asystentem tego posła jest Artur Grupa, który niedawno przeszedł z lewicy do Zielonych. Członkiem zarządu stowarzyszenia nieco dłuższy czas temu był Michał Wysocki, również związany z posłem Gawkowskim, obecnie współrzewodniczący bydgoskich struktur Nowej Lewicy. Nie mamy informacji, czy do stowarzyszenia wciąż należy, funkcji w zarządzie już od dawna nie pełni.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu