Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKierowcy i motorniczowie sobie poradzą. Gorzej z innymi pracownikami MZK

Kierowcy i motorniczowie sobie poradzą. Gorzej z innymi pracownikami MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 lipiec 2022 01:10

Przeciągający się strajk może doprowadzić do tego, że MZK będzie musiało ogłosić upadłość, bowiem każdy dzień przestoju to brak przychodu oraz ryzyko płacenia kar umownych za niewywiązywanie się z umowy. Strajkują kierowcy i motorniczowie, ale załoga MZK to także niestrajkujący pracownicy techniczni i administracyjny, którym w przypadku upadłości będzie już trudniej znaleźć pracę.

 

O tym, że pozostali pracownicy, inni niż kierowcy i motorniczowie są najbardziej narażeni mówił na czwartkowej komisji Rady Miasta jeden z liderów związkowych Andrzej Arndt – To jest najbardziej dla mnie bolesne, bo kierowcy i motorniczowie to nie jest cała załoga, są pozostali jeszcze pracownicy. Kierowcy, tam gdzie najwięcej ich brakuje mówią – dzisiaj tu mamy pracę, jak nie będzie, przyjdzie inny właściciel firmy to my i tak pracę znajdziemy. Tak dzisiaj niestety kierowcy rozumują patrząc nie na zbiorową kieszeń wszystkich innych, patrzą tylko na własną kieszeń. To jest bardzo niebezpieczne – ocenił związkowiec.

 

W opinii Andrzeja Arndta pracownicy techniczni mimo wszystko mają się solidaryzować z kierowcami i motorniczymi, w przypadku pracowników administracyjnych w MZK ma być z nimi konflikt – Mamy inny świat w grupie pracowników administracyjnych. Ja dzisiaj, mimo że mam tam biuro, to jak przechodzę, to mi prawie żadna z pań nie odpowiada ,,dzień dobry”. Jest to przykre, bo to nie ja byłem organizatorem.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu