Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCBA w bydgoskim Sądzie Okręgowym

CBA w bydgoskim Sądzie Okręgowym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 lipiec 2022 10:18

23 czerwca w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczęła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kontrola dotyczy zamówień publicznych z lat 2018-2021.

O kontroli w bydgoskim sądzie poinformowało CBA, śledczy mają przyjrzeć się wydatkom na usługi dostaw oraz roboty budowlane, które zawierano z wyłączeniem ustawy o zamówieniach publicznych, czyli chodzi o tzw. pozaprzetargowe zamówienia z wolnej ręki. Wiemy jedynie, że kontrola ma potrwać do 23 września i może być w razie potrzeby wydłużona o kolejne 6 miesięcy.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu