Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiedzielnym koncertem Izabeli Trojanowskiej rozpocznie się tegoroczna Rzeka Muzyki

Niedzielnym koncertem Izabeli Trojanowskiej rozpocznie się tegoroczna Rzeka Muzyki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 01 lipiec 2022 07:44
Niedzielnym koncertem Izabeli Trojanowskiej rozpocznie się tegoroczna Rzeka Muzyki Fot: UMB / Archiwum

Rzeka Muzyki to wydarzenie, które wpisało się w okres wakacyjny w Bydgoszczy na dobre, koncerty plenerowe w amfiteatrze Opery Nova co roku w niedzielne wieczory przyciągają tłumy. Pierwszy koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę i jak każdy rozpocznie się o godzinie 19.

- Zapraszamy we wszystkie niedzielę do amfiteatru Opery Nova o godzinie 19:00 – mówi koordynatorka Rzeki Muzyki Aleksandra Garbowska.

 

W niedzielę wystąpi dobrze znana polska wokalistka Izabela Trojanowska - Usłyszymy piosenki znane z pierwszej płyty, ale też tej ostatniej ,,Na skos”, którą nagrała razem z Borysewiczem – zaprasza Garbowska - Symbolem tegorocznego cyklu jest instrument skrzypce połączone z kotwicą. Symbolika wydawała nam się oczywista – kotwica symbol spokoju, nadziei i bezpieczeństwa w czasach zawieruchy, a takie czy teraz mamy. Spokój i nadzieje daje

muzyka.

 


 

Koncerty potrwają do końca sierpnia, na zakończenie czeka nas wyjątkowy koncert zdolnych artystów Tribute to Wodecki, w którym wystąpi wiele lokalnych talentów, uczestników Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego, a repertuar będzie związany z tym wybitnym artystą.

 

Tydzień wcześniej usłyszeć będziemy mogli Magdę Steczkowską.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu