Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSesja Rady Miasta nie przyniosła żadnego przełomu w sprawie strajku MZK

Sesja Rady Miasta nie przyniosła żadnego przełomu w sprawie strajku MZK

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 czerwiec 2022 15:21

Na razie nie zanosi się, aby strajk kierowców i motorniczych MZK dobiegał końca. Dzisiejsza sesja Rady Miasta, z udziałem pracowników MZK, zakończyła się awanturą między radnymi, powołano też komisję doraźną, która ma w ciągu 14 dni próbować tę patową sytuację rozwiązać. O komisję doraźną wnioskowali radni Prawa i Sprawiedliwości, ale jak się przyjrzeć jej zakresowi pracy, to skupia się on głównie na badaniu, czy prezydent Bydgoszczy ponosi winę w sprawie strajku. Taki zakres nie musi sprzyjać szybkiemu rozwiązaniu sporu.

 

Dyskusja o sytuacji wokół MZK rozpoczęła się między reprezentującym związki zawodowe Andrzejem Arndtem oraz prezydentem Rafałem Bruskim. Więcej o tej debacie można przeczytać - Na sesji Rady Miasta o sytuacji MZK: Dwugłos lidera związkowego i prezydenta

 

W dyskusji między radnymi nie padły żadne konstruktywne pomysły, poza powołaniem wspomnianej komisji, co do której celowości powołania była zgodność między radnymi, ale dochodziło do utarczek słownych między radnymi do tego stopnia, że Rada Miasta wśród protestujących nie zbudowała poważania.

 

Radni PiS w swoim projekcie wskazali głównie na potrzebę rozliczenia prezydenta z obecnej sytuacji, komisja miałaby też nadzorować wdrażanie przez ZDMiKP komunikacji zastępczej - To jest tak jakby Inspekcja Transportu Drogowego kontrolą zapewniała wyższe wynagrodzenia dla kierowców – ocenił radny Jakub Mikołajczak z Koalicji Obywatelskiej - Radny wnioskodawca chce się zajmować kontrolą, a teraz trzeba szukać na szybko rozwiązania.

 

Na czele komisji doraźnej stanie radny Marcin Lewandowski, wiceprzewodniczącą została wybrana radna Joanna Czerska-Thomas.

 

Kilka godzin obrad nie przyniosło jednak żadnego przełomu, stąd też nie przyniosła ona żadnej perspektywy szybkiego zakończenia strajku.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu