Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie temat konsolidacji bydgoskich szpitali schodzi z wokandy

Na razie temat konsolidacji bydgoskich szpitali schodzi z wokandy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 czerwiec 2022 20:05

Na razie decyzji w sprawie likwidacji Szpitala Uniwersyteckiego im Biziela w Bydgoszczy, który miałby zostać przejęty przez szpital Jurasza nie będzie. Rektor UMK Andrzej Sokała na Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego zakomunikował, że sprawę chce jeszcze dogłębniej przeanalizować ewentualny ruch, dlatego przez najbliższe 3 miesiące żadnych decyzji w tej sprawie nie będzie.

 

Do tej pory rektor Sokała unikał publicznych spotkań w temacie pomysłu konsolidacji bydgoskich szpitali uniwersyteckich. Nie pojawił się na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w ubiegłym tygodniu nie był też obecny na sejmowej Komisji Zdrowia. Pikietę zorganizowali natomiast pracownicy szpitala Biziela, bowiem decyzje o konsolidacji mogły zapaść już w tym tygodniu.

 

Ostatnie dni to też szereg sprzeciwów wobec tego ruchu, dzisiaj stanowisko krytycznie oceniające konsolidację bydgoskich szpitali przyjął Sejmik Województwa bez głosu sprzeciwu, w niedzielę podczas wizyty w Inowrocławiu, negatywnie ten zamiar ocenił prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

 

Na odbywającej się w poniedziałek Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego rektor Andrzej Sokała już się pojawił, w posiedzeniu uczestniczyli też bydgoscy posłowie z Komisji Zdrowia Tomasz Latos i Jan Szopiński. Rektor zakomunikował, że chce powołać zespoły eksperckie, które mają wypracować stanowiska co do dalszych rekomendacji. Z tego powodu w najbliższych 3 miesiącach żadne decyzje mają nie zapaść.

 

O posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego zawnioskowało NSZZ Solidarność.

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu