Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTańce i wianki na głowach przyjęła się wśród mieszkańców

Tańce i wianki na głowach przyjęła się wśród mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 czerwiec 2022 10:52

W piątek w Parku nad Kanałem Bydgoskim zorganizowano pierwszą potańcówkę, wzorowano się na tradycji przedwojennej, gdy Park nad Kanałem Bydgoskim słynął z zabaw i koncertów. Piątkowa potańcówka spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, nie brakowało też chętnych do tańczenia.

Oprawę muzyczną ,,Świętojańskiej potańcówki z muzyką na żywo” (taka była nazwa tego wydarzenia) zapewnił zespół Bromberg Stadt Quintett. Uczestnikom dopisała pogoda, dodatkową atrakcją było plecenie wianków. Była to pierwsza potańcówka w tej formule, kolejna planowana jest na 6 sierpnia.

 

Organizację potańcówki, podobnie jak dwa tygodnie wcześniej koncertu w innej części Parku nad Kanałem Bydgoskim sfinansowano z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, co oznacza, że w głosowaniu mieszkańcy uznali, że warto sfinansować akurat ten projekt.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu