Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspie Młyńskiej i na Brdzie pojawiło się życie

Na Wyspie Młyńskiej i na Brdzie pojawiło się życie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 czerwiec 2022 21:05

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił Ster na Bydgoszcz, wydarzenie można powiedzieć nad Brdą już kultowe. Impreza sprawiła, że na Wyspie Młyńskiej tętniło życie, a także na Brdę, bo to przecież festiwal wodniacki. Tegoroczny Ster nie ma jednak takiego rozmachu jak te znane z poprzednich lat.

Jedną z przyczyn mniejszego rozmachu była mniejsza liczba atrakcji, a to wynikało z tego, że dość późno zaczęto do niego przygotowania, co z kolei wynikało z tego, iż na początku roku trudno było przewidzieć jaka będzie sytuacja pandemiczna i czy Ster na Bydgoszcz w 2022 roku się odbędzie. Nie ma w programie chociażby kultowej parady jednostek pływających, jednostek pływających jakby też trochę mniej, ale to nie oznacza,że na Brdzie pustki, bowiem rejsy różnego rodzaju statkami czy łodziami, albo rowerami wodnymi, to fajna atrakcja, z której goście Steru na Bydgoszcz korzystają.

 

Pierwszy raz na potrzeby Steru na Bydgoszcz można było wykorzystać przestrzeń Młynów Rothera, gdzie odbywały się spotkania z podróżnikami. Na naszym materiale filmowym można zobaczyć fragmenty opowieści Bartka Sabely, który opowiada o gorączce złota nad rzeką Kongo, gdzie tubylcy z narażeniem życia, prymitywnymi metodami wydobywają ten cenny kruszec, przybliżył on też historię, gdy z użyciem nowoczesnej technologii pojawili się tam Chińczycy, którzy po pewnym czasie zostali właściwie przepędzeni.

 

 

 

Ster na Bydgoszcz to także atrakcje muzyczne, od godziny 18 odbywa się koncert, który zakończy dyskoteka trwająca do godziny 23:30.

 

Niedziela to kolejny dzień Steru na Bydgoszcz, muzycznych atrakcji, spotkań z podróżnikami, o godzinie 15 odbędzie się wydarzenie kultowe, czyli wielki wyścig na jednostkach pływających zbudowanych z recyclingu.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Z raportu wynika, że wzrasta w internecie antyukraińska aktywność. Głównym jej źródłem są politycy Konfederacji

  Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.

Wiadomości z regionu