Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspie Młyńskiej i na Brdzie pojawiło się życie

Na Wyspie Młyńskiej i na Brdzie pojawiło się życie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 czerwiec 2022 21:05

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił Ster na Bydgoszcz, wydarzenie można powiedzieć nad Brdą już kultowe. Impreza sprawiła, że na Wyspie Młyńskiej tętniło życie, a także na Brdę, bo to przecież festiwal wodniacki. Tegoroczny Ster nie ma jednak takiego rozmachu jak te znane z poprzednich lat.

Jedną z przyczyn mniejszego rozmachu była mniejsza liczba atrakcji, a to wynikało z tego, że dość późno zaczęto do niego przygotowania, co z kolei wynikało z tego, iż na początku roku trudno było przewidzieć jaka będzie sytuacja pandemiczna i czy Ster na Bydgoszcz w 2022 roku się odbędzie. Nie ma w programie chociażby kultowej parady jednostek pływających, jednostek pływających jakby też trochę mniej, ale to nie oznacza,że na Brdzie pustki, bowiem rejsy różnego rodzaju statkami czy łodziami, albo rowerami wodnymi, to fajna atrakcja, z której goście Steru na Bydgoszcz korzystają.

 

Pierwszy raz na potrzeby Steru na Bydgoszcz można było wykorzystać przestrzeń Młynów Rothera, gdzie odbywały się spotkania z podróżnikami. Na naszym materiale filmowym można zobaczyć fragmenty opowieści Bartka Sabely, który opowiada o gorączce złota nad rzeką Kongo, gdzie tubylcy z narażeniem życia, prymitywnymi metodami wydobywają ten cenny kruszec, przybliżył on też historię, gdy z użyciem nowoczesnej technologii pojawili się tam Chińczycy, którzy po pewnym czasie zostali właściwie przepędzeni.

 

 

 

Ster na Bydgoszcz to także atrakcje muzyczne, od godziny 18 odbywa się koncert, który zakończy dyskoteka trwająca do godziny 23:30.

 

Niedziela to kolejny dzień Steru na Bydgoszcz, muzycznych atrakcji, spotkań z podróżnikami, o godzinie 15 odbędzie się wydarzenie kultowe, czyli wielki wyścig na jednostkach pływających zbudowanych z recyclingu.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu