Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStrajk w MZK. Większość linii autobusowych nie jeździ, wszystkie tramwajowe

Strajk w MZK. Większość linii autobusowych nie jeździ, wszystkie tramwajowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 czerwiec 2022 04:23

Kierowcy MZK nad ranem zebrali się przed wjazdem do zajezdni, blokując z niej wyjazd. Rozpoczął się zatem strajk, choć formalnie nie ma spełnionych przesłanek. Kierowcy domagają się podwyżek. Kursują zatem tylko linie obsługiwane przez prywatnego przewoźnika Irex Trans.

Na chwilę obecną kursują tylko linie: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85.

 

O tym, że istnieje groźba strajku dowiedzieliśmy się wczoraj po południu, nie zgłoszono tutaj formalnie sporu zbiorowego przez związki zawodowe, dlatego nie strajk odbywa się poza ramami prawnymi. Pracownicy domagają się podwyżek z uwagi na wysoką inflację. W tej sprawie nie byli wstanie osiągnąć kompromisu z pracodawcą.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu