Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci

Trochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 czerwiec 2022 15:35
Trochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci Archiwum

Po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię, jutro rozpocznie się kolejna edycja Steru na Bydgoszcz, czyli jedynego w Polsce w takiej formie festiwalu poświęconego wodniakom. Będzie to przede wszystkim strefa relaksu na Wyspie Młyńskiej odwzorowująca tropikalną wyspę, koncerty, gastronomia oraz atrakcje na wodzie i spotkania z ciekawymi osobami. Tak można opisać to skrócie, ale w rozwinięciu jest to sporo wydarzeń.

 

- Myślę, że jest to festiwal dedykowany każdej grupie społecznej. Jego uniwersalna forma, jego atrakcyjność pozwala na to, że każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział na konferencji prasowej dyrektor bydgoskiej promocji Łukasz Krupa.

 

Czeka nas powrót do lubianych w przeszłości atrakcji czyli wyścigu łodzi zbudowanych z materiałów z recyclingu. Co roku budzi on spore zainteresowanie, a zespoły swoje statki przygotowują na długo przed. Ten wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.


Jeżeli chodzi o sobotę to od godziny 18 mamy koncerty początkowo szant, ale od godziny 22 czeka nas zmiana klimatu, wtedy zapowiadany jest gra na laserowej harfie - Czegoś takiego w Bydgoszczy jeszcze nie mieliśmy – podkreśla Krupa. Później znani dj Kalwi&Remi poprowadzą ,,Dyskotekę pod gwiazdami”.

 

W godzinach 13:00-15:00 w Młynach Rothera będą odbywać się otwarte spotkania z podróżnikami. O legendzie, która uczestniczyła w poprzednich Sterach – Aleksandrze Dobie – opowie Łukasz Wierzbicki, Katarzyna Nizinkiewicz opowie o samotnej wędrówce przez mroźną Szwecję, a Bartek Sabela o swoich poszukiwaniach diamentów nad rzeką Kongo. Również spotkania z podróżnikami odbędą się w niedzielę.

 

Atrakcją samą z siebie ma być natomiast tropikalna plaża - Tutaj za nami powstanie tropikalna plaża z palmami, leżakami, z różnymi atrakcjami. Będą baseny rozstawione tutaj na polanie Wyspy Młyńskiej – zapowiada Łukasz Krupa z wydziału promocji.

 

W piątek można wpaść na potańcówkę

Jeżeli ktoś się nie może doczekać soboty, to w piątek może się udać nad Kanał Bydgoski na potańcówkę, w ramach cyklu letnich imprez sfinansowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątek 24 czerwca w Parku nad Kanałem Bydgoskim, przy linii kolejowej, nieopodal ulicy Bronikowskiego odbędzie się Świetojańska Potańcówka, nawiązująca do zabaw z okresu przedwojennego. Zagra Bromebrg Stadt Quintett. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu