Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci

Trochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 czerwiec 2022 15:35
Trochę nam brakowało Steru na Bydgoszcz. W sobotę powróci Archiwum

Po dwóch latach przerwy spowodowanej przez pandemię, jutro rozpocznie się kolejna edycja Steru na Bydgoszcz, czyli jedynego w Polsce w takiej formie festiwalu poświęconego wodniakom. Będzie to przede wszystkim strefa relaksu na Wyspie Młyńskiej odwzorowująca tropikalną wyspę, koncerty, gastronomia oraz atrakcje na wodzie i spotkania z ciekawymi osobami. Tak można opisać to skrócie, ale w rozwinięciu jest to sporo wydarzeń.

 

- Myślę, że jest to festiwal dedykowany każdej grupie społecznej. Jego uniwersalna forma, jego atrakcyjność pozwala na to, że każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział na konferencji prasowej dyrektor bydgoskiej promocji Łukasz Krupa.

 

Czeka nas powrót do lubianych w przeszłości atrakcji czyli wyścigu łodzi zbudowanych z materiałów z recyclingu. Co roku budzi on spore zainteresowanie, a zespoły swoje statki przygotowują na długo przed. Ten wyścig odbędzie się w niedzielę o godzinie 15.


Jeżeli chodzi o sobotę to od godziny 18 mamy koncerty początkowo szant, ale od godziny 22 czeka nas zmiana klimatu, wtedy zapowiadany jest gra na laserowej harfie - Czegoś takiego w Bydgoszczy jeszcze nie mieliśmy – podkreśla Krupa. Później znani dj Kalwi&Remi poprowadzą ,,Dyskotekę pod gwiazdami”.

 

W godzinach 13:00-15:00 w Młynach Rothera będą odbywać się otwarte spotkania z podróżnikami. O legendzie, która uczestniczyła w poprzednich Sterach – Aleksandrze Dobie – opowie Łukasz Wierzbicki, Katarzyna Nizinkiewicz opowie o samotnej wędrówce przez mroźną Szwecję, a Bartek Sabela o swoich poszukiwaniach diamentów nad rzeką Kongo. Również spotkania z podróżnikami odbędą się w niedzielę.

 

Atrakcją samą z siebie ma być natomiast tropikalna plaża - Tutaj za nami powstanie tropikalna plaża z palmami, leżakami, z różnymi atrakcjami. Będą baseny rozstawione tutaj na polanie Wyspy Młyńskiej – zapowiada Łukasz Krupa z wydziału promocji.

 

W piątek można wpaść na potańcówkę

Jeżeli ktoś się nie może doczekać soboty, to w piątek może się udać nad Kanał Bydgoski na potańcówkę, w ramach cyklu letnich imprez sfinansowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątek 24 czerwca w Parku nad Kanałem Bydgoskim, przy linii kolejowej, nieopodal ulicy Bronikowskiego odbędzie się Świetojańska Potańcówka, nawiązująca do zabaw z okresu przedwojennego. Zagra Bromebrg Stadt Quintett. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00.

 

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu