Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOkoło 30 tys. zł za dwuminutowe posiedzenie komisji. Tak zarabiała bydgoska posłanka

Około 30 tys. zł za dwuminutowe posiedzenie komisji. Tak zarabiała bydgoska posłanka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 czerwiec 2022 06:38

Posłom z tytułu przewodniczenia podkomisji przysługuje wyższe uposażenie o 10%, nie ma znaczenia przy tym czy dana podkomisja spotyka się regularnie, czy np. raz na rok, albo i rzadziej. Skrajnym tego przykładem jest podkomisja stała ds. rodziny, której przewodniczy bydgoska posłanka Ewa Kozanecka. Ten fakt sprawił, ze zarobiła ona dodatkowe blisko 30 tys. zł.

Podkomisje są powoływane przez komisję, nie są one obowiązkiem, bardziej powoływane są gdy istnieje potrzeba zajmowania się konkretnymi problemami. Podkomisja ds. rodziny zawiązała się w styczniu 2020 roku, posiedzenie inaugurujące polegało na wyborze przewodniczącej, którą została Kozanecka, patrząc na vidoespraowzdanie z jej przebiegu, to trwała ona zaledwie 2 minuty. Od tego momentu komisja się nie zbierała, ale Kozaneckiej przypadało miesięcznie 801 zł dodatku do uposażenia z tytułu bycia formalnie przewodniczącą podkomisji, od sierpnia 2021 roku gdy podniesiono uposażenia było to już ponad 1 tys. i 282 zł miesięcznie.

 

Wczoraj komisja zebrała się drugi raz

Na początku czerwca tematem zainteresowała się Interia.pl, portal wskazał, że w całym Sejmie działają dwie takie podkomisje co zebrały się tylko raz, w tym wspomniana posłanki Ewy Kozaneckiej. Po tej publikacji aktywność w obu komisjach wzrosła, wczoraj komisja ds. rodziny posłanki Kozaneckiej zebrała się drugi raz w sprawie ,,Zapoznanie się z informacją na temat zrealizowanych oraz planowanych działań rządu na rzecz wspierania polskich rodzin”. Nagranie z komisji nie jest dostępne w internecie, ale jak się dowiadujemy była na nim niska frekwencja. Dzisiaj zbierze się natomiast komisja ds. niepełnosprawnych, która do tej pory zebrała się tylko raz w styczniu 2020 roku.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu