Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 czerwiec 2022 09:25
Co z promem pod Solcem Kujawskim? Na razie brak konkretów co do terminów Wizualizacja promu

Uruchomienie przeprawy promowej pomiędzy Czarnowem przy drodze krajowej nr 80 i Solcem Kujawskim przy drodze krajowej nr 10 to inwestycja sporo już opóźniona. Dojazd do promu w ramach drogi wojewódzkiej nr 249 już powstał, wciąż jednak nie mamy dokonanego odbioru promu, a bez tego przeprawa nie będzie funkcjonować.

Pod koniec marca informowaliśmy, że wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, prognozował, że być może na przełomie kwietnia i maja ruszy rejestracja promu jako jednostki pływającej. Jak wynika z ostatnich wyjaśnień – w marcu okazało się, że budowany w stoczni w Malborku prom nie osiąga oczekiwanej prędkości, dlatego konieczne było wdrożenie modyfikacji. Od 16 maja rozpoczęły się kolejne testy jednostki na Wiśle, ale na razie nie stwierdzono jeszcze oczekiwanych parametrów, a dopiero wówczas mógłby się rozpocząć proces odbiorów, który ciężko oszacować jak długo potrwa – czy będą to tygodnie, czy nawet miesiące. Na dzisiaj zaawansowanie budowy promu Urząd Marszałkowski szacuje na 85%, zatem wciąż daleka droga.

 

Jeżeli chodzi o drogę wojewódzką nr 249 (dojazdową do promu) to zaawansowanie jej przebudowy oszacowano na 99%, do odbiorów pozostaje jedynie uruchomienie oświetlenia i kamer.

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu