Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMałżeństwo to nie jest spółka akcyjna po 50% udziałów. Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Małżeństwo to nie jest spółka akcyjna po 50% udziałów. Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 czerwiec 2022 18:23
Małżeństwo to nie jest spółka akcyjna po 50% udziałów. Przez Bydgoszcz przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Fot i video: Bogusław Białas

Hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy to ,,Ślubuję ci miłość”, bezpośrednio nawiązujące do przysięgi małżeńskiej. Z Katedry do bydgoskiej bazyliki przeszło w niedzielę kilkaset osób, często przedstawicieli kilku pokoleń w rodzinie, dość sporo było też młodych osób.

Zanim marsz wyruszył z płyty Starego Rynku, w Katedrze odprawiona została Msza Święta, którą poprowadził bp. Krzysztof Włodarczyk. W homilii wyjaśniał jaka jest istotna chrześcijańskiego małżeństwa, której kluczowym elementem jest całkowite oddanie się drugiej osobie - Ślubowanie miłości małżeńskiej ma wymiar oddania całoosobowego i całożyciowego, można powiedzieć sto procent udziałów każdy wkłada. To nie jest spółka akcyjna po 50%, ale małżeństwo to jest spółka akcyjna owszem, bo dwoje osób się sobie całoosobowo oddaje na 100%. - mówił w kazaniu bp. Krzysztof Włodarczyk - Całe serce, cały potencjał, wszystkie talenty, zdolności – to 100% jest tego wkładu. Trzeba widzieć ten akt całoosobowego oddania. Nigdy dość podkreślania, że ja – który; która – ślubuję tobie miłość, jesteśmy tylko ułomnymi ludźmi.

 

W homilii biskup Włodarczyk przypomniał, że w związek małżeński nie wchodzą dwie idealne osoby, a jedną z ról miłości jest wzajemne wzrastanie - Ślubują sobie nie dwie idealne, jakieś ponadczasowe osoby, najdoskonalsze, ale dwie osoby konkretne i różnorodnie uwarunkowane swoimi ograniczeniami, słabościami, a jednak tacy się odkryli i tacy się przyjmują wzajemnie.

 

Sam marsz miał wiele nawiązań do ceremonii ślubnej, na jego czele pojechała para młoda w samochodzie Cadillac, co jest nawiązaniem do limuzyny wożącej małżonków po ślubowaniu w kościele na wesele. Niesiono też ogromne białe płótno co z kolei nawiązuje do sukni ślubnej.

 

Po zakończeniu marszu pod Bazyliką św. Wincentego A'Paulo odbył się piknik rodzinny z muzycznymi atrakcjami dla całych rodzin.

 

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu