Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 18:07
Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać Fot i video: Bogusław Białas

Większość bydgoskich autobusów, którymi jeździmy na co dzień nie ma 10 lat, w sobotę była okazja wsiąść do autobusów, które mają ponad 50 lat. To kolejny zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy, kolejny zorganizowany decyzją bydgoszczan. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z uroczystej parady.

O zlocie zadecydowali mieszkańcy, bowiem kolejny rok z rzędu jest on finansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańcy opowiedzieli się za wsparciem tej inicjatywy.

 

Na bydgoskich ulicach mogliśmy zobaczyć autobusy z lat 70. i 80., słynne w PRL-u ,,Ogórki”, a także pojazdy, które woziły bydgoszczan w latach 90., czy nie tak dawno wycofane z użytku na liniach.

 

Uroczysta parada wyruszyła o godzinie 12 ze stadionu Chemika. To jednak nie koniec atrakcji – z okazji zlotu można było odwiedzić bydgoską zajezdnie tramwajową. Z Chemika można było dojechać do niej zabytkową linią autobusową A. Uruchomiono też zabytkową linię B do Myślęcinka. Z okazji zlotu w obu liniach nie trzeba było mieć biletów.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu