Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 18:07
Do Bydgoszczy zawitał zlot zabytkowych autobusów. Przez sobotę można było się bezpłatnie przejechać Fot i video: Bogusław Białas

Większość bydgoskich autobusów, którymi jeździmy na co dzień nie ma 10 lat, w sobotę była okazja wsiąść do autobusów, które mają ponad 50 lat. To kolejny zlot zabytkowych autobusów w Bydgoszczy, kolejny zorganizowany decyzją bydgoszczan. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z uroczystej parady.

O zlocie zadecydowali mieszkańcy, bowiem kolejny rok z rzędu jest on finansowany z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańcy opowiedzieli się za wsparciem tej inicjatywy.

 

Na bydgoskich ulicach mogliśmy zobaczyć autobusy z lat 70. i 80., słynne w PRL-u ,,Ogórki”, a także pojazdy, które woziły bydgoszczan w latach 90., czy nie tak dawno wycofane z użytku na liniach.

 

Uroczysta parada wyruszyła o godzinie 12 ze stadionu Chemika. To jednak nie koniec atrakcji – z okazji zlotu można było odwiedzić bydgoską zajezdnie tramwajową. Z Chemika można było dojechać do niej zabytkową linią autobusową A. Uruchomiono też zabytkową linię B do Myślęcinka. Z okazji zlotu w obu liniach nie trzeba było mieć biletów.

 

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

Wiadomości z regionu