Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMemoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 08:04
Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz Kadr z portalu World Athletics

Od 4. Memoriału Ireny Szewińskiej minęły już dwa tygodnie, medialnie to sporo czasu. Wydarzenia z tego memoriału żyją jednak w mediach ze świata, przy okazji promując lekkoatletyczną markę Bydgoszczy.

 

,,Triumfują w Bydgoszczy mistrzowie olimpijscy w rzucie młotem – Włodarczyk i Nowicki – taki przekaz prezentuje portal ,,Insidegames” W artykule czytamy, że Anita Włodarczyk utrzymała dzięki temu swoje pasmo bez porażki, natomiast Wojciech Nowicki po zaciętym pojedynku pokonał innego Polaka Pawła Fajdka. Dalej portal zachwyca się zwycięstwem Nowozelandczyka w pchnięciu kulą Toma Walsha.

 

Nazwiska Włodarczyk i Nowickiego pojawiają się też w tytule publikacji z portalu ,,World Athletics” Sporo uwagi wydarzeniom ze stadionu Zawiszy w publikacji podsumowującej tydzień lekkoatletyczny w Europie poświęca też portal ,,Athletics Weekly”

 

To były portale anglojęzyczne, sporo o Memoriale Ireny Szewińskiej pisały też portale niemieckojęzyczne. Tutaj największe zainteresowanie pojawia się już wobec wyników długodystansowca Mohameda Mohumeda, który reprezentuje barwy Niemiec. Portal ,,Leichtathletik” wskazuje, że Mohumed zaprezentował w Bydgoszczy bardzo dobrą formę Medium podkreśla, że jego bydgoski występ to także rekord życiowy. Zdaniem ,,Leichtathletik” najciekawsze wydarzenia bydgoskiego mitingu to pojedynek nowozelandzko-amerykański w pchnięciu kulą, pomiędzy wspomnianym wcześniej Walshem i Joe Kovacsem oraz polski pojedynek z rzucie młotem Nowickiego z Fajdkiem.

 

 

 

 

 

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu