Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMemoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 czerwiec 2022 08:04
Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz Kadr z portalu World Athletics

Od 4. Memoriału Ireny Szewińskiej minęły już dwa tygodnie, medialnie to sporo czasu. Wydarzenia z tego memoriału żyją jednak w mediach ze świata, przy okazji promując lekkoatletyczną markę Bydgoszczy.

 

,,Triumfują w Bydgoszczy mistrzowie olimpijscy w rzucie młotem – Włodarczyk i Nowicki – taki przekaz prezentuje portal ,,Insidegames” W artykule czytamy, że Anita Włodarczyk utrzymała dzięki temu swoje pasmo bez porażki, natomiast Wojciech Nowicki po zaciętym pojedynku pokonał innego Polaka Pawła Fajdka. Dalej portal zachwyca się zwycięstwem Nowozelandczyka w pchnięciu kulą Toma Walsha.

 

Nazwiska Włodarczyk i Nowickiego pojawiają się też w tytule publikacji z portalu ,,World Athletics” Sporo uwagi wydarzeniom ze stadionu Zawiszy w publikacji podsumowującej tydzień lekkoatletyczny w Europie poświęca też portal ,,Athletics Weekly”

 

To były portale anglojęzyczne, sporo o Memoriale Ireny Szewińskiej pisały też portale niemieckojęzyczne. Tutaj największe zainteresowanie pojawia się już wobec wyników długodystansowca Mohameda Mohumeda, który reprezentuje barwy Niemiec. Portal ,,Leichtathletik” wskazuje, że Mohumed zaprezentował w Bydgoszczy bardzo dobrą formę Medium podkreśla, że jego bydgoski występ to także rekord życiowy. Zdaniem ,,Leichtathletik” najciekawsze wydarzenia bydgoskiego mitingu to pojedynek nowozelandzko-amerykański w pchnięciu kulą, pomiędzy wspomnianym wcześniej Walshem i Joe Kovacsem oraz polski pojedynek z rzucie młotem Nowickiego z Fajdkiem.

 

 

 

 

 

Memoriał Szewińskiej już dawno za nami – ale wciąż promuje Bydgoszcz

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

  • Na S5 jeszcze nie można symbolicznie przeciąć wstęgi

    Maj dobiega końca, a wciąż nie możemy napisać, że budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinka zakończyła się, choć w przypadku 6 na 7 odcinków dokonano już odbiorów, a co do zasady droga sprawa wrażenie właściwie gotowej. Problematycznym odcinkiem jest Dworzyskowo – Aleksandrowo/Bydgoszcz Północ.

Wiadomości z regionu