Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRowerowa Stolica Polska nabiera tempa

Rowerowa Stolica Polska nabiera tempa

Napisane przez  Bydgoszcz.pl / UMB Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 czerwiec 2022 15:21
Rowerowa Stolica Polska nabiera tempa Fot: UMB

Blisko 4 miliony przejechanych kilometrów na rowerze, 42,5 tys. użytkowników i niemal 230 tys. odbytych treningów – tak prezentują się statystki na półmetku ogólnopolskiej rywalizacji, którą organizuje nasze miasto. Na liczniku Metropolii Bydgoszcz ponad 860 tys. rowerowych kilometrów.


Bydgoszcz, Osielsko i Białe Błota to pierwsza trójka na półmetku Rowerowej Stolicy Polski 2022, wspólnie kręcą kilometry dla całej Metropolii Bydgoszcz. W połowie czerwca plasujemy się na 9. miejscu. Walka o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce jest w tym roku bardzo zacięta. Podium ogólnopolskiej klasyfikacji od pierwszego dnia należy do Białej Podlaskiej. Rowerzyści z miasta na Lubelszczyźnie wykręcili już 375 tys. kilometrów. Na Puławach aktywni cieszą się z drugiego miejsca, a podium zamyka Gorzów Wielkopolski. W rywalizacji liczy się każdy kilometr. Rowerzyści bez względu na wiek spędzają wolne chwile na dwóch kółkach kręcąc kilometry dla swoich miast, ale przede wszystkim dla samych siebie. Pamiętajmy, że akcja ma charakter rekreacyjny i najważniejsza jest dobra zabawa!

 

Mamy półmetek

Do rywalizacji do tej pory przystąpiło 42,5 tys. użytkowników, którzy jeżdżą na rowerze dla 56 miast. Razem przejechaliśmy już niemal 4 miliony kilometrów. W sumie odnotowaliśmy 228 tysięcy treningów. To oznacza średnio 15,2 tys. treningów dziennie. Średnia długość jednego treningu to 17,5 km . Ze statystyk wynika, że to mężczyźni wsiadają częściej na rower.

 

Jak to wygląda na naszym lokalnym podwórku? W sumie cykliści kręcący dla Metropolii Bydgoszcz zapisali 54 tys. treningów. Najliczniejszą grupą wiekową są rowerzyści i rowerzystki 35+. Ze statystyk wynika, że więcej kilometrów kręcą Panowie. Na liczniku całej Metropolii odnotowaliśmy 861 tys. kilometrów.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu