Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak powinny rozwijać się miasta przed Światowym Forum Miejskim – Konferencja

O tym jak powinny rozwijać się miasta przed Światowym Forum Miejskim – Konferencja

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 czerwiec 2022 13:45

Pod koniec czerwca w Katowicach odbędzie się Światowe Forum Miejskim, jutro natomiast w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbędzie się debata towarzysząca temu Forum: ,,Rekomendacje ekspertów dla współczesnych miast”.


Jednym z kluczowych tematów jakie zostanie poruszone to problem wykluczenia komunikacyjnego, w tej sprawie głos zabierze m.in. był warszawski radny, znany aktywista Jan Śpiewak oraz posłanka Lewicy Paulina Matysiak, która przewodniczy Parlamentarnemu Zespołowi ds. Walki z Wykluczeniem Komunikacyjnym.

 

Osoby chętne do udziału w konferencji mogą się zarejestrować pomiędzy godziną 10:00 – 10:30. Sama dyskusja potrwa do godziny 14:30, następnie planowany jest spacer badawczy. Jednym z celów tej konferencji jest wypracowanie rekomendacji, które będą postulatami do władz Bydgoszczy.

 

Program:
10:00-10:30 - rejestracja

10:30-11:00 - oficjalne otwarcie konferencji i wprowadzenie

11:00-12:30 - prezentacje:

- Jan Śpiewak - socjolog, publicysta, działacz społeczny i samorządowy, autor publikacji “Ukradzione miasto. Kulisy wybuchu afery reprywatyzacyjnej”

- Paulina Matysiak - posłanka na Sejm IX kadencji, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym

- Dariusz Markowski - Instytut Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Społecznej Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy

- Martyna Rajek-Kwiatek - Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autorka badań “Kształtowanie przestrzeni jako wymiar polityki miejskiej na przykładzie Bydgoszczy”

 

12:30-13:00 - przerwa kawowa

13:00-14:30 - panel dyskusyjny:

Jan Śpiewak, Paulina Matysiak oraz Stefania Środa-Murawska (Katedra Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) i Marek Stanek (Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy), moderacja: Magdalena Bergmann (Instytut Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy)

 

14:30-16:00 - spacer badawczy po bydgoskim Starym Mieście: Magdalena Bergmann oraz Leszek Lipiński

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu