Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed wojną Kanał Bydgoski słynął z dobrej muzyki i potańcówek. Tamta stara tradycja odżywa

Przed wojną Kanał Bydgoski słynął z dobrej muzyki i potańcówek. Tamta stara tradycja odżywa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 12 czerwiec 2022 00:30

Kolejny rok decyzją mieszkańców z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego organizowane są imprezy rozrywkowe z cyklu ,,Kanał Kultura”. Wczoraj (11 czerwca) na inaugurację wystąpili dobrze zapowiadający się młodzi muzycy z Państwowego Zespołu Szkół im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Koncert zorganizowano przy jednej ze śluz Starego Kanału Bydgoskiego, już w XIX wieku pojawił się pomysł powstania wzdłuż niego sporego parku, nasadzono drzewa, które dzisiaj tworzą urok tego miejsca.

 

 

W czasie koncertu oprócz walorów muzycznych mogliśmy też podziwiać jak ten park żyje za sprawą przechodniów i popularnych kajaków. Za dwa tygodnie w ramach Kanału Kultura planowana jest potańcówka.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu