Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny przetarg na rewitalizację nabrzeży Brdy. Obejmuje on Wyspę św. Barbary

Kolejny przetarg na rewitalizację nabrzeży Brdy. Obejmuje on Wyspę św. Barbary

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 czerwiec 2022 06:52
Wizualizacja wyspy św. Barbary Wizualizacja wyspy św. Barbary

Na dniach powinny rozpocząć się pracę rewitalizacyjne na 300 metrowym fragmencie północnego nabrzeża Brdy pomiędzy mostem Bernardyńskim i ulicą Uroczą – będzie to kontynuacja ciągu nabrzeża zaczynającego się na Starym Porcie. Kilka dni temu ratusz ogłosił kolejny przetarg, tym razem na ponad 1,6 km odcinek od ulicy Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego, czyli po realizacji obu zadań nową jakość zyska cały odcinek od Mostu Staromiejskiego przez Stary Port do Mostu Kazimierza Wielkiego.

Do tego przetargu włączono również Wyspę św. Barbary, która leży blisko Katedry. Koncepcja zakłada montaż figury św. Barbary (planowaną jej lokację jeszcze przed wojną, ale dopiero teraz ma ona szansę na realizację), powstaną również świetlne iluminacje, która pokaże przebieg 18-południka. Z planu połączenia wyspy z lądem zrezygnowano, natomiast pojawi się pomost pływający, który pozwoli dostać się na wyspę użytkownikom łódek czy kajaków. Planowane są też dla nich ławeczki. Od momentu podpisania umowy z wyłonionym w tym przetargu wykonawcą planuje się, że cała rewitalizacja potrwa około 2,5 roku.

 

Rewitalizację nabrzeży dofinansowuje rząd kwotą 35 mln zł (na wszystkie zadania łącznie) oraz Unia Europejska.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu