Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW całej Polsce blokady stacji Orlen. W Bydgoszczy niezbyt widowiskowo, ale utrudnienia były

W całej Polsce blokady stacji Orlen. W Bydgoszczy niezbyt widowiskowo, ale utrudnienia były

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 czerwiec 2022 17:03

Incydenty z blokowaniem stacji paliw pojawiały się już w ostatnich dniach, kulminację ogólnopolską zaplanowano na sobotę od godziny 16. W Bydgoszczy, według naszej wiedzy, do faktycznej blokady doszło tylko przy Węźle Zachodnim. Oficjalna przyczyna blokad, to sprzeciw przeciwko wysokim cenom benzyny, która w naszym regionie w ostatnim czasie oscyluje w okolicach 8 zł za PB 95, diesel jest nieco tańszy.

Blokada na Węźle Zachodnim nie była może widowiskowa, dostęp do jednego z dystrybutorów zablokował motocykl, również przy pozostałych dystrybutorach zaparkowano samochodu, w rezultacie zatankowanie w tym miejscu stało się niemożliwe. Kierowcy znający topografię tego terenu mogli przejechać na drugą stronę Ronda Maczka, gdzie również znajduje się stacja Orlenu, mniej zaznajomieni musieli trochę szukać.

 

 

Na stacji obecni byli także policjanci, ale protest przebiegał dość spokojnie.

 

 

Protesty zostały rozpropagowane głównie poprzez media społecznościowe.

 

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu