Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent dziękuje bydgoskiej policji za odwagę wobec ekstremistów

Prezydent dziękuje bydgoskiej policji za odwagę wobec ekstremistów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 18:17

W ubiegły piątek, jak już informowaliśmy, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego miał miejsce antyukraiński wiec, w trakcie którego doszło do aktów agresji wobec Ukraińców. Pytany o tę sprawę prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraził podziękowanie dla policjantów za stanowczość.

 

Uczestnicy tamtego zgromadzenia próbowali ściągnąć z pomnika Kazimierza Wielkiego flagę Ukrainy, którą wywieszono  jako wyraz solidarności z Ukraińcami. Policja to uniemożliwiła.

 

- My nie mamy takich problemów jakie mają inne miasta – ocenia prezydent Rafał Bruski - Cieszę się, że jeżeli takowe są, to nasza bydgoska policja nie boi się podjąć skutecznych działań.

 

Prezydent nawiązał tutaj do incydentu z lutego, gdy na Starym Rynku Marcin O. groził m.in. parlamentarzystom śmiercią. Zaraz po tym zdarzeniu Marcin O. został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany, przed tygodniem rozpoczął się jego proces, grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

- Po raz trzeci próbowała Prokuratura Krajowa lub jakaś podległa krajowej umorzyć postępowanie dotyczące politycznych aktów zgonu, sąd na to nie pozwolił. Ciesze się, że są jeszcze odważni sędziowie, którzy potrafią powiedzieć panu Ziobrze nie, który nie chce podpaść prawicowym organizacją – które łamią nasze prawa i chcą podzielić nasz naród z narodem ukraińskim – zaznaczał Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu