Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent dziękuje bydgoskiej policji za odwagę wobec ekstremistów

Prezydent dziękuje bydgoskiej policji za odwagę wobec ekstremistów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 18:17

W ubiegły piątek, jak już informowaliśmy, przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego miał miejsce antyukraiński wiec, w trakcie którego doszło do aktów agresji wobec Ukraińców. Pytany o tę sprawę prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraził podziękowanie dla policjantów za stanowczość.

 

Uczestnicy tamtego zgromadzenia próbowali ściągnąć z pomnika Kazimierza Wielkiego flagę Ukrainy, którą wywieszono  jako wyraz solidarności z Ukraińcami. Policja to uniemożliwiła.

 

- My nie mamy takich problemów jakie mają inne miasta – ocenia prezydent Rafał Bruski - Cieszę się, że jeżeli takowe są, to nasza bydgoska policja nie boi się podjąć skutecznych działań.

 

Prezydent nawiązał tutaj do incydentu z lutego, gdy na Starym Rynku Marcin O. groził m.in. parlamentarzystom śmiercią. Zaraz po tym zdarzeniu Marcin O. został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany, przed tygodniem rozpoczął się jego proces, grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

- Po raz trzeci próbowała Prokuratura Krajowa lub jakaś podległa krajowej umorzyć postępowanie dotyczące politycznych aktów zgonu, sąd na to nie pozwolił. Ciesze się, że są jeszcze odważni sędziowie, którzy potrafią powiedzieć panu Ziobrze nie, który nie chce podpaść prawicowym organizacją – które łamią nasze prawa i chcą podzielić nasz naród z narodem ukraińskim – zaznaczał Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu