Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzaskowski w Bydgoszczy. PiS igra pieniędzmi dla Polaków

Trzaskowski w Bydgoszczy. PiS igra pieniędzmi dla Polaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 17:04

W piątek w bydgoskim ratuszu władze Bydgoszczy gościli prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a także parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z regionu. Po tym spotkaniu na konferencji prasowej wyrażono obawę, że środki z Krajowego Programu Odbudowy mogą być dalej opóźniane z powodu sporu rządu z Brukselą. W większości państw Unii Europejskiej te pieniądze są już w obrocie.

- Rozmawialiśmy o tym co się dzieje, głównie o Krajowym Programie Odbudowy, o finansach – poinformował na konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - Rządzący zabierają dzisiaj pieniądze mieszkańcom naszych miast. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni informacji, które docierają do nas z Sejmu. Widzimy, że PiS igra pieniędzmi dla Polek i Polaków.


W ubiegłym tygodniu w Polsce gościła Ursula von den Leyen, która poinformowała o zatwierdzeniu przez Komisję Europejską Krajowego Programu Odbudowy, który pozwoli wdrożyć miliardy z Funduszu Odbudowy Europy. Jednocześnie postawiono jednak za warunek realizację tzw. kamieni milowych, w sprawie przywrócenia praworządności w Polsce. Bez ich spełnienia do Polski może nie spłynąć nawet złotówka z KPO. W ubiegłym tygodniu Senat do projektu prezydenckiego, uchwalonego przez Sejm, wprowadził jednomyślnie (także z poparciem senatorów PiS) daleko idące poprawki. W tym tygodniu większość sejmowa je odrzuciła.


- Widzimy, że najpierw PiS popierał poprawki w Senacie, które miały wzmacniać praworządność w Polsce i pozwolić się PiS wycofać z próby atakowania niezależności sądów. Natomiast w momencie, kiedy przewodnicząca Komisji Europejskiej wyjechała z Polski PiS poprawki Senatu odrzucił. To jest igranie miliardami złotych, które do Polski muszą trafić – komentuje włodarz Warszawy - W momencie kiedy cała Unia Europejska korzysta z miliardów z UE, w tak trudnym momencie kiedy wychodzi z pandemii, staramy się przyjmować naszych przyjaciół z Ukrainy, w tym momencie przez te oszustwa PiS, te pieniądze do Polski mogą nie popłynąć.

 

Podczas konferencji prasowej prezydenci Rafał Trzaskowski i Rafał Bruski wręczyli zaproszenia dla dwójki młodych osób na planowany pod Olsztynem Campus Polska Przyszłości, inicjatywę polityczną prezydenta Trzaskowskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu