Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzaskowski w Bydgoszczy. PiS igra pieniędzmi dla Polaków

Trzaskowski w Bydgoszczy. PiS igra pieniędzmi dla Polaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 17:04

W piątek w bydgoskim ratuszu władze Bydgoszczy gościli prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a także parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej z regionu. Po tym spotkaniu na konferencji prasowej wyrażono obawę, że środki z Krajowego Programu Odbudowy mogą być dalej opóźniane z powodu sporu rządu z Brukselą. W większości państw Unii Europejskiej te pieniądze są już w obrocie.

- Rozmawialiśmy o tym co się dzieje, głównie o Krajowym Programie Odbudowy, o finansach – poinformował na konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - Rządzący zabierają dzisiaj pieniądze mieszkańcom naszych miast. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni informacji, które docierają do nas z Sejmu. Widzimy, że PiS igra pieniędzmi dla Polek i Polaków.


W ubiegłym tygodniu w Polsce gościła Ursula von den Leyen, która poinformowała o zatwierdzeniu przez Komisję Europejską Krajowego Programu Odbudowy, który pozwoli wdrożyć miliardy z Funduszu Odbudowy Europy. Jednocześnie postawiono jednak za warunek realizację tzw. kamieni milowych, w sprawie przywrócenia praworządności w Polsce. Bez ich spełnienia do Polski może nie spłynąć nawet złotówka z KPO. W ubiegłym tygodniu Senat do projektu prezydenckiego, uchwalonego przez Sejm, wprowadził jednomyślnie (także z poparciem senatorów PiS) daleko idące poprawki. W tym tygodniu większość sejmowa je odrzuciła.


- Widzimy, że najpierw PiS popierał poprawki w Senacie, które miały wzmacniać praworządność w Polsce i pozwolić się PiS wycofać z próby atakowania niezależności sądów. Natomiast w momencie, kiedy przewodnicząca Komisji Europejskiej wyjechała z Polski PiS poprawki Senatu odrzucił. To jest igranie miliardami złotych, które do Polski muszą trafić – komentuje włodarz Warszawy - W momencie kiedy cała Unia Europejska korzysta z miliardów z UE, w tak trudnym momencie kiedy wychodzi z pandemii, staramy się przyjmować naszych przyjaciół z Ukrainy, w tym momencie przez te oszustwa PiS, te pieniądze do Polski mogą nie popłynąć.

 

Podczas konferencji prasowej prezydenci Rafał Trzaskowski i Rafał Bruski wręczyli zaproszenia dla dwójki młodych osób na planowany pod Olsztynem Campus Polska Przyszłości, inicjatywę polityczną prezydenta Trzaskowskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu