Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKierowcy wojskowych limuzyn pouczeni za parkowanie przed Katedrą

Kierowcy wojskowych limuzyn pouczeni za parkowanie przed Katedrą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 czerwiec 2022 09:17

3 maja obszar przed bydgoską Katedrą zamienił się w dziki parking, choć zgodnie z przepisami parkować mogą tam maksymalnie 4 pojazdy, które muszą posiadać dodatkowo specjalne identyfikatory. Przepisy wyraźnie zostały naruszone, niektóre samochody parkowały nawet na trawniku, cała sprawa ma już swój finał.

 

Straż Miejska poinformowała nas, że jeden z kierowców został przez nią rozliczone (nie wiemy co prawda w jaki sposób), kwestię rozliczenia pozostałych formacja przekazała do Żandarmerii Wojskowej, z uwagi na to, że pojazdy należały do Wojska Polskiego - przeprowadzono czynności wyjaśniające, które zakończyły się zastosowaniem środka oddziaływania wychowawczego zgodnie z Art. 41 kodeksu wykroczeń w postaci "Pouczenia" – informuje nas rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej.

 

Wspomniane wojskowe pojazdy, to były limuzyny, które przywiozły na uroczystości oficerów.

 

Pouczenie też ważne

Zastosowanie pouczenia internauci mogą odebrać jako ,,upieczenie się” od winy. Jest to jednak przede wszystkim uznanie, że do wykroczenia jednak doszło. Takie publiczne uznanie sprawy daje szansę, że do podobnych incydentów w przyszłości nie dojdzie i przepisy pod Katedrą będą przestrzegane.

 

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, aby w czasie tego typu uroczystości państwowych udostępniać dla vip-ów parking pod ratuszem. Ratusz odpowiedział, że jak takie wnioski wpłyną, to będą rozpatrywane indywidualnie. Pod ratuszem można zaparkować znacznie więcej samochodów niż pod Katedrą i w bardziej estetyczny, ale przede wszystkim cywilizowany sposób.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu