Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa dwa lata gościmy najważniejszą konferencję o kanałach rzecznych na świecie

Za dwa lata gościmy najważniejszą konferencję o kanałach rzecznych na świecie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 czerwiec 2022 00:25
Za dwa lata gościmy najważniejszą konferencję o kanałach rzecznych na świecie Facebook

Na przełomie maja i czerwca odbywała się w niemieckim Lipsku tegoroczna edycja World Canals Conference – jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dotyczących funkcjonowania dróg wodnych i wymiany doświadczeń. W Lipsku symbolicznie przekazano też zastępcy prezydenta Michała Sztybla wiosło, będące symbolem praw do organizacji kolejnej edycji, która odbędzie się w 2024 roku.

Organizatorem World Canals Conference jest międzynarodowa organizacja Inland Waterways International. O tym czym jest ta impreza opowiada nam członek tej organizacji Karol Mieczkin - Jest to wydarzenie z ponad 30 letnią tradycją i przyciąga specjalistów ze świata nauki, biznesu i administracji, oraz przedstawicieli międzynarodowych organizacji, jak również miłośników dróg wodnych z całego świata. Jest okazją do wymiany doświadczeń w międzynarodowej społeczności, prezentacji walorów miasta gospodarza, jego sukcesów i wyzwań związanych ze śródlądowymi drogami wodnymi. Organizacja konferencji podkreśla znaczenie ośrodka w sieci dróg wodnych i zapewnia globalną promocję w środowisku branżowym.

 

Mieczkin na naszych łamach występował jako autor najbardziej na dzisiaj zaawansowanego opracowania na temat kanału obejściowego Bydgoszczy, gdybyśmy dążyli do dostosowania drogi wodnej E-70 do IV klasy. Obecny przebieg tej drogi wodnej, której częścią jest Kanał Bydgoski nie nadaje się do żeglugi towarowej, natomiast ma ogromny potencjał turystyczny. Zapewne te zagadnienia będą kluczowymi podczas konferencji w 2024 roku. Mieczkin był też prelegentem na I Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku.

 

Każda z konferencji World Canals przyciąga wielu ekspertów z branży. Dla nas będzie to okazja do pokazania naszego potencjału przede wszystkim turystycznego..

 

Zastępca prezydenta Sztybel poinformował, że podczas wizyty w Lipsku spotkał się z burmistrzem tego miasta. Dominującym tematem rozmowy byłą sytuacja na Ukrainie, w tym przede wszystkm kwestie humanitarne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu