Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Politechnice rozpoczynają się targi wynalazków i innowacji

Na Politechnice rozpoczynają się targi wynalazków i innowacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 czerwiec 2022 09:05

Dzisiaj na Politechnice Bydgoskiej rozpocznie się 3. edycja targów E-NNOVATE, poświęcone wynalazkom i innowacjom. Pierwszy raz odbędą się one w Bydgoszczy. Zobaczymy wystawców z wynalazkami z Polski i ze świata. Hybrydowo połączą się też z uczestnikami eksperci z innych stron świata.

 

Wydarzenie dedykowane jest wynalazcom, innowatorom, startupom, małym i dużym firmom, szkołom, jak i instytutom naukowym, którzy zaprezentują swoje wynalazki przed międzynarodowym gronem wybitnych naukowców oraz potencjalnymi inwestorami. Popularność targów pokazują statystyki ubiegłorocznej edycji. W trakcie imprezy portal E-NNOVATE.eu, na którym znajduje się wirtualna platforma, odwiedziło ponad 23 tys. użytkowników, a oficjalna strona odnotowała ponad 170 tys. odsłon. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci 70 krajów z całego świata. W tym roku po raz kolejny targi zostały objęte patronatem IFIA i WIIPA – największych organizacji skupiających naukowców z całego świata. Wydarzenie wspiera też Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Urząd Patentowy RP.

 

Targi potrwają do czwartku 9 czerwca. Ich centrum będzie główny budnek Politechniki Bydgoskiej w Fordonie.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu