Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Politechnice rozpoczynają się targi wynalazków i innowacji

Na Politechnice rozpoczynają się targi wynalazków i innowacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 czerwiec 2022 09:05

Dzisiaj na Politechnice Bydgoskiej rozpocznie się 3. edycja targów E-NNOVATE, poświęcone wynalazkom i innowacjom. Pierwszy raz odbędą się one w Bydgoszczy. Zobaczymy wystawców z wynalazkami z Polski i ze świata. Hybrydowo połączą się też z uczestnikami eksperci z innych stron świata.

 

Wydarzenie dedykowane jest wynalazcom, innowatorom, startupom, małym i dużym firmom, szkołom, jak i instytutom naukowym, którzy zaprezentują swoje wynalazki przed międzynarodowym gronem wybitnych naukowców oraz potencjalnymi inwestorami. Popularność targów pokazują statystyki ubiegłorocznej edycji. W trakcie imprezy portal E-NNOVATE.eu, na którym znajduje się wirtualna platforma, odwiedziło ponad 23 tys. użytkowników, a oficjalna strona odnotowała ponad 170 tys. odsłon. W wydarzeniu udział wzięli reprezentanci 70 krajów z całego świata. W tym roku po raz kolejny targi zostały objęte patronatem IFIA i WIIPA – największych organizacji skupiających naukowców z całego świata. Wydarzenie wspiera też Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Urząd Patentowy RP.

 

Targi potrwają do czwartku 9 czerwca. Ich centrum będzie główny budnek Politechniki Bydgoskiej w Fordonie.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu