Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja Rewizyjna rekomenduje udzielenie prezydentowi absolutorium za 2021 rok

Komisja Rewizyjna rekomenduje udzielenie prezydentowi absolutorium za 2021 rok

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 czerwiec 2022 07:23

Wczoraj (7 czerwca) odbyło się najważniejsze posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Bydgoszczy, w obecności biegłej rewident dokonano oceny wykonania przez prezydenta Rafała Bruskiego budżetu za 2021 rok oraz dokumentu sprawozdania finansowego. Komisja rekomenduje Radzie Miasta udzielenie absolutorium.

Wniosek komisji to tylko rekomendacja, bowiem ostateczna decyzja należy do Rady Miasta, do udzielenia prezydentowi absolutorium potrzeba większości bezwzględnej, czyli musi go poprzeć przynajmniej 16 radnych. Absolutorium jest ważne, bowiem jego nieudzielenie mogłoby doprowadzić do skrócenia kadencji dla prezydenta. Decyzję w tej sprawie radni mają podjąć pod koniec czerwca na sesji.

 

Badanie absolutorium było procesem dłuższym, wczorajsza komisja go kończyła. Za udzieleniem absolutorium zagłosowała prawie cała komisja, dwójka radnych PiS była przeciwko.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu