Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTajwańczycy rozdali uchodźcom w Bydgoszczy bony warte 1,6 mln zł

Tajwańczycy rozdali uchodźcom w Bydgoszczy bony warte 1,6 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 czerwiec 2022 18:41

Sobotnie wydarzenie przejdzie do historii – buddyjska fundacja Tzu Chi na terenie katolickiej Bazyliki św. Wincentego A'Paulo w Bydgoszczy przekazała 800 bonów do popularnej w Polsce sieci handlowej dla uchodźców z Ukrainy, którzy w dużej mierze są wyznawcami prawosławia. To wydarzenie pokazuje, że w obliczu wojny religie wydające się od siebie różne, potrafią współpracować.

 

Fundacja Tzu Chi ma swoją główną siedzibę w Tajwanie, w maju bony przekazywane były w Poznaniu, w ostatnią sobotę Ukraińcy obdarowani zostali natomiast w Bydgoszczy. Każdy z rozdanych bonów pozwala na zrobienie zakupów na kwotę 2 tys. zł, co dla osób, które pozostawiły swój dobytek i w Polsce zaczynają tak naprawdę bez niczego, będzie na pewno ważnym wsparciem. Listę 800 osób sporządzono we współpracy z bydgoskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, stąd też ta pomoc trafi do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

 

 

Działania Tzu Chi w Bydgoszczy wsparł m.in. bydgoski samorząd oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Błonia. Było to przede wszystkim wsparcie logistyczne. Przekazanie pomocy było też możliwe dzięki życzliwości proboszcza Bazyliki ks. Sławomira Bara.

 

Tajwan do Europy dzieli spora odległość, stąd też Tajwańczycy starają się wspierać Ukraińców przez pomoc humanitarną. Tajwańczycy podobnie jak Ukraińcy od dłuższego czasu żyją w zagrożeniu, bowiem zdaniem analityków istnieje ryzyko inwazji Chin na ten kraj.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu