Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTajwańczycy rozdali uchodźcom w Bydgoszczy bony warte 1,6 mln zł

Tajwańczycy rozdali uchodźcom w Bydgoszczy bony warte 1,6 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 czerwiec 2022 18:41

Sobotnie wydarzenie przejdzie do historii – buddyjska fundacja Tzu Chi na terenie katolickiej Bazyliki św. Wincentego A'Paulo w Bydgoszczy przekazała 800 bonów do popularnej w Polsce sieci handlowej dla uchodźców z Ukrainy, którzy w dużej mierze są wyznawcami prawosławia. To wydarzenie pokazuje, że w obliczu wojny religie wydające się od siebie różne, potrafią współpracować.

 

Fundacja Tzu Chi ma swoją główną siedzibę w Tajwanie, w maju bony przekazywane były w Poznaniu, w ostatnią sobotę Ukraińcy obdarowani zostali natomiast w Bydgoszczy. Każdy z rozdanych bonów pozwala na zrobienie zakupów na kwotę 2 tys. zł, co dla osób, które pozostawiły swój dobytek i w Polsce zaczynają tak naprawdę bez niczego, będzie na pewno ważnym wsparciem. Listę 800 osób sporządzono we współpracy z bydgoskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, stąd też ta pomoc trafi do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

 

 

 

Działania Tzu Chi w Bydgoszczy wsparł m.in. bydgoski samorząd oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Błonia. Było to przede wszystkim wsparcie logistyczne. Przekazanie pomocy było też możliwe dzięki życzliwości proboszcza Bazyliki ks. Sławomira Bara.

 

Tajwan do Europy dzieli spora odległość, stąd też Tajwańczycy starają się wspierać Ukraińców przez pomoc humanitarną. Tajwańczycy podobnie jak Ukraińcy od dłuższego czasu żyją w zagrożeniu, bowiem zdaniem analityków istnieje ryzyko inwazji Chin na ten kraj.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • W ciągu dwóch miesięcy w kujawsko-pomorskim ubyło ponad 300 policjantów

  Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

 • Brytyjscy żołnierze Rangersów szkolili żołnierzy WOT oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej

  Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Wiadomości z regionu