Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTajwańscy buddyści przywiozą do Bydgoszczy ponad 1,5 mln wsparcia dla uchodźców

Tajwańscy buddyści przywiozą do Bydgoszczy ponad 1,5 mln wsparcia dla uchodźców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 czerwiec 2022 09:21

Dzisiaj w bydgoskiej Bazylice pw. św. Wincentego A'Paulo dojdzie do symbolicznej zdarzenia, dzięki życzliwości proboszcza buddyjska fundacja Tzu Chi zamierza rozdać ukraińskim uchodźcom bony na zakupy w popularnej w Polsce sieci handlowej na 2 tys. zł.

 

Na pierwszy rzut oka brzmi to nieprawdopodobnie, ale jest to inicjatywa w którą zaangażowanych jest m.in Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Błonia oraz bydgoski samorząd, w tym towarzystwo rowerowe z Błonia. Przygotowanych ma być 800 bonów, o łącznej wartości 1,6 mln zł. Lista osób, które otrzymają pomoc została uzgodniona z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, aby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących.

 

Siedziba fundacji Tzu Chi znajduje się w Tajwanie, czyli w dużym oddaleniu od Europy. Tajwańczycy postanowili wesprzeć uchodźców poprzez taką formę pomocy. Przed dwoma tygodniami Tzu Chi rozdawało bony w Poznaniu, jak informuje na swoim profilu poznańska radna Małgorzata Woźniak wydano 600 bonów o wartości łącznej 1,2 mln zł.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu