Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyby Józefa Makowskiego stały się atrakcją Wyspy Młyńskiej

Ryby Józefa Makowskiego stały się atrakcją Wyspy Młyńskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 czerwiec 2022 10:01
Ryby Józefa Makowskiego stały się atrakcją Wyspy Młyńskiej Fot: Bogusław Białas

Zanim udało się odbudować bydgoską fontannę ,,Potop”, której odbudowa to wydarzenie najnowszych dziejów miasta już w XXI wieku, to wcześniej przez 40 lat jej misę zdobiły cztery rzeźby ryb. Można powiedzieć, że te ryby pilnowały przestrzeni, na powrót ,,Potopu”. Od kilku dni ryby powróciły do przestrzeni publicznej.

 

Autorem rzeźb ryb był artysta Józef Makowski. Przez te 40 lat ryby wpisały się na trwałe w świadomość bydgoszczan, stąd też gdy odbudowano fontannę ,,Potop”, wiele osób zaczęło się o nie dopytywać. Dzieła Józefa Makowskiego w ostatnim czasie przeszły fachową renowację, którą przeprowadzili studenci z Politechniki Bydgoskiej, a przed kilkoma dniami zostały na trwałe zainstalowane na Wyspie Młyńskiej, nad samą Brdą. Będą miały zatem blisko do wody.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu