Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiebezpieczne skrzyżowanie! Czas coś z nim zrobić, a nie czekać na tragedię

Niebezpieczne skrzyżowanie! Czas coś z nim zrobić, a nie czekać na tragedię

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 czerwiec 2022 00:59

W ubiegłą niedzielę na skrzyżowaniu ulic Krajeńskiej i Koronowskiej doszło do poważniejszego zderzenia się trzech samochodów. Na szczęście bez poważniejszych ofiar. Nie jest to jednak pierwsze zdarzenie w tym miejscu, na przestrzeni lat było ich więcej, jedno ze zdarzeń z udziałem motocyklisty zakończyło się nawet śmiertelnie. Zamiast czekać na kolejne zdarzenia, czas zacząć działać.

 

Zrodzona w Szwecji Wizja Zero, czyli dążenie do ograniczenie liczby ofiar w wypadkach komunikacyjnych do zera, opiera się przede wszystkim o analizowanie miejsc, gdzie dochodzi do wypadków, pod kątem tego, czy nie przyczynia się do tego infrastruktura.

 

Wspomniane skrzyżowanie jest problemowe, bowiem jadąc ulicą Koronowską od strony Koronowa, często mamy bardzo ograniczoną widoczność po prawej stronie, za sprawą zaparkowanych tuż nieopodal skrzyżowania parkingu. Często stoi tam samochód dostawczy, który radykalnie ogranicza widoczność. Stąd też wydaje się zasadne przeanalizowanie, czy ten parking tak blisko skrzyżowania powinien się znajdować.

 

Wystąpiliśmy do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej z zapytaniem o to w jaki sposób planowane jest zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Obecnie czekamy na odpowiedź. Również wystąpiliśmy do Policji z zapytaniem, czy były kierowane przez tą formację jakieś postulaty dotyczące zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. Ważne jest reagowanie, zanim się wydarzy coś tragicznego.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu