Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDobry Pracownik kupił byłą fabrykę łososia pod Bydgoszczą

Dobry Pracownik kupił byłą fabrykę łososia pod Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 czerwiec 2022 00:06

Jesienią informowaliśmy, że tajlandzka firma Thai Union Group zdecydowała się zlikwidować zakład przetwórstwa łososia w Dąbrowie Chełmińskiej. Podbydgoski zakład działał przez 7 lat. Główna przyczyna to spadek rentowności związany ze wzrostem kosztów pracy w Polsce, w tym też wynagrodzeń, przez co globalnie przestał on być konkurencyjny.

Thai Union Group w ciągu trzech miesięcy bieżącego roku zarobić miało 46,7 mln euro. W 2018 roku Tajlandczycy zamknęli zakład w szkockim Edynburgu, co pokazywać może, że starają się skupiać produkcję w biedniejszych krajach, o niższych dochodach.

 

13 maja Thai Union Group aktywa podbydgoskiego zakładu sprzedał polskiej firmie Dobry Pracownik. Strony nie ujawniają szczegółów transakcji, w tym ceny sprzedaży, traktując te dane jako poufne. Dobry Pracownik sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim pośrednictwem pracy.

 

Thai Union wishes Dobry Pracownik Sp. z o.o. every success with its future operations in Dąbrowa Chełmińska – tymi życzeniami od Thai Union dla nabywcy zakładów pod Bydgoszczą, kończy się komunikat o transakcji.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu