Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz Miasto Muzyki – kolejny odcinek ukraińskiego zwiedzania Bydgoszczy

Bydgoszcz Miasto Muzyki – kolejny odcinek ukraińskiego zwiedzania Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 maj 2022 18:26

Muzyka to jedna z wizytówek Bydgoszczy, a dzielnica muzyczna to jeden z bardziej urokliwych obszarów naszego miasta rozpoczynający się w Parku Kochanowskiego, a skończywszy właściwie na Sielance, projektowanej według architektonicznej wizji ,,Miast Ogrodów”. Kilka dni temu miała miejsce premiera trzeciego odcinka serii ,,Poznaj Bydgoszcz”.

 

W ramach tego cyklu Inna Yaremchum i Bohdana Lavrynchuk oprowadzają po Bydgoszczy, pokazując gościom z Ukrainy gdzie warto spędzić czas. To również swego rodzaju promocja turystyczna, która może służyć Bydgoszczy po wojnie. W najnowszym odcinku bliżej przybliżamy ten obszar miasta, odbiorcy mogą poznać też budowniczego Filharmonii Pomorskiej Andrzeja Szwalbe, który będzie patronem roku 2023 decyzją Rady Miasta.

 

Urokliwy Park Jana Kochanowskiego to także miejsce, gdzie w oczy rzuca się rzeźba Łuczniczki.

 

Materiał można obejrzeć:

 

Projekt realizujemy we współpracy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczna ByLOT. Dziękujemy za wsparcie firmie Korpol Invest, bowiem cykl ,,Poznaj Bydgoszcz”, to całkowicie prywatne przedsięwzięcie, bez dotacji publicznych.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu