Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo dwóch latach powróci Ster na Bydgoszcz

Po dwóch latach powróci Ster na Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 maj 2022 00:56
Po dwóch latach powróci Ster na Bydgoszcz Archiwum

Ster na Bydgoszcz wpisał się do kalendarza najciekawszych imprez nie tylko w Bydgoszczy, ale także w Polsce, a właściwie była to impreza miedzybarodowa, bowiem cześć uczestników przypływała z innych państw. Drugiej takiej imprezy w Polsce nie ma, za mniej więcej miesiąc odbędzie się XIII edycja Steru na Bydgoszcz.

 

Ostatni raz Ster na Bydgoszcz odbył się w 2019 roku, edycja w 2020 roku została odwołana, po tym gdy do Polski dotarl wirus COVID-19. Trzeba pamiętać, że przygotowanie do Steru na Bydgoszcz trwają kilka miesięcy, dlatego potrzebna jest w miarę stabilna i przewidywalna sytuacja epidemiczna. Stąd też dopiero w 2022 roku Ster na Bydgoszcz powróci. XIII edycja odbędzie się 25 i 26 czerwca.

 

Centrum Steru na Bydgoszcz jest Wyspą Młyńska, ale impreza obejmuje swoim zasięgiem niemal całe centrum Bydgoszczy. To także szereg lubianych przez mieszkańców i gości imprez towarzyszących jak wyścigi na jednostkach zbudowanych z materiałów z recyclingu.

 

 Jak zawsze Bydgoskiemu Festiwalowi Wodnemu towarzyszą koncerty. Na scenie usłyszymy zespoły szantowe m.in. Trzy Majtki i Orkiestrę Samantę, nie zabraknie innych przedstawicieli sceny muzycznej, takich jak: Tadeusz Seibert, Alicja Szemplińska oraz Michał Szczygieł. Na MS Łokietek przy nabrzeżu Wyspy Młyńskiej wystąpi  orkiestra dęta ze Szkoły Żeglugi Śródlądowej z Nakła, a półfinalista 10. edycji Mam Talent Kamil Skicki da wyjątkowy koncert na harfie laserowej - zapowiada Urząd Miasta Bydgoszczy.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu