Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPESA w Davos

PESA w Davos

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 26 maj 2022 06:43
PESA w Davos Fot: PESA

W niedzielę w szwajcarskim Davos rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne, to jedno z najbardziej prestiżowych tego typu forów w Europie. Na czele polskiej delegacji stoi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Do Davos pojechali też przedstawiciele bydgoskiej PESA.

 

Dla PESA można powiedzieć, że jest to historyczny udział, bowiem pierwszy raz w historii sprzedaż na rynki zagraniczne jest większa od sprzedaży na rynek krajowy. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest wciąż niezatwierdzony dla Polski Krajowy Program Odbudowy, z którego samorządy i przewoźnicy państwowy mogliby inwestować w tabor. Te środki Komisja Europejska zatwierdziła już do innych państw i to właśnie na tych rynkach PESA szuka zamówień. Obecnie jak wynika z informacji jakie ujawniła PESA, aż 70% produkcji idzie na eksport.

 

Jesteśmy tutaj, bo widzimy możliwości dalszej ekspansji. Potwierdziliśmy eksportowy potencjał i chcemy się rozwijać na kolejnych rynkach, zwłaszcza na Bałkanach, w krajach Bałtyckich, Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech i Ukrainie – informuje PESA.

 

PESA uczestniczyła w Davos m.in. w panelu o roli Europy Środkowo-Wschodniej w globalnych łańcuchach dostaw z przedstawicielami takich firm jak: IBM, Google Cloud, a także polskim Asseco i KGHM.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu