Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZnaczny wzrost liczby niezaszczepionych dzieci

Znaczny wzrost liczby niezaszczepionych dzieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 27 maj 2022 00:47

Okres walki z pandemią COVID-19 pokazał rosnący opór Polaków przeciwko szczepieniom, wyszczepialność w naszym kraju jest znacznie niższa od średniej unijnej, zaliczamy się do krajów, gdzie jest ona najniższa. Swoboda działania środowisk antyszczepionkowych prowadzi do tego, że spada także wyszczepialność dzieci w obowiązkowych szczepieniach, co skutkować może powrotem chorób, które dzięki szczepieniom udało się wyeliminować.

 

Z danych Państwowego Zakładu Higieny wynika, że po 2016 roku w Polsce straciliśmy odporność zbiorową przeciwko odrze, która wynosi 95% wyszczepienia społeczeństwa – w 2020 roku było to zaledwie 92%, gdy w 2011 roku mieliśmy poziom ponad 98% wyszczepialności.

 

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy informację o bezpieczeństwie sanitarnym miasta mówiła lokalna dyrektor Sanepidu. Jeszcze w 2018 roku mieliśmy do czynienia 113 dziećmi niezaszczepionymi, których rodzice, często wierzącym środowiskom antyszczepionkowym, unikali szczepień, stosując różne kruczki prawne. W roku ubiegłym było to już 253 dzieci.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu